Certyfikat SSL tani

0
Certyfikat SSL tani

Osoby, które planują założyć swoją pierwszą stronę internetową powinny koniecznie przemyśleć gdzie kupić tani certyfikat SSL dla strony www. Certyfikat SSL w kru.pl jest świetną ofertą i w wersji positive kosztuje 59 złotych. Jest on również najpopularniejszy i najczęściej wybierany przez użytkowników. Jest on świetny w przypadku małych stron, a także małych oraz średnich blogów. Warunkiem jest, żeby nie przetwarzały one dużej liczby danych.

Dlaczego warto korzystać z usług doświadczonego lakiernika?

0
Dlaczego warto korzystać z usług doświadczonego lakiernika

Co należy do zadań lakiernika? Wbrew pozorom nie tylko nałożenie nowego lakieru. Niejednokrotnie samochód wymaga częściowego rozmontowania w celu oczyszczenia z rdzy oraz brudu przeznaczonych do lakierowania części i zabezpieczenia pozostałych, np. lamp. To również on zajmuje się wyrównaniem nadwozia, które często jest pofałdowane po naprawie blacharskiej, przy użyciu mas uszczelniających oraz polerowania.

Część kierowców z zamiłowaniem do majsterkowania najchętniej wykonałoby wszystkie drobne naprawy swojego samochodu samodzielnie. Mimo pozornej kontroli nad pracami i przyjemności jaką sprawia wykonywanie ich na własną rękę, to nie jest zawsze trafiony pomysł. Są sytuacje, z którymi najlepiej od razu zgłosić się do fachowca. W przypadku uszkodzenia lakieru nie jesteśmy w stanie sobie poradzić z ubytkami, tak jak profesjonalni lakiernicy. Usługi fachowców mogą być przydatne nie tylko przy poważniejszych wypadkach, ale również po najróżniejszych drobnych stłuczkach, kolizjach czy też parkowaniu, którego konsekwencją będą zarysowania karoserii.

Nie każdy warsztat oferujący usługi lakiernicze jest gwarantem sukcesu. Na co w takim razie zwrócić uwagę decydując się na usługi lakiernicze w Poznaniu?

Przyjrzymy się sprzętowi. Ciężko jest sobie wyobrazić wiarygodny zakład bez odpowiedniego pomieszczenia do malowania, mieszalnika farb oraz promienników na podczerwień. Bezpyłowa kabina lakiernicza to podstawa dobrze wykonanej pracy.  Najnowocześniejsze urządzenia i maszyny świadczą o trzymaniu ręki na pulsie przez właściciela, śledzeniu i wprowadzaniu nowinek. Ta pasja u fachowca najprawdopodobniej przełoży się na jakość wykonywanych usług, w końcu nawet najbardziej zaawansowany sprzęt potrzebuje pokierowania zręcznej dłoni. Proces lakierniczy jest wymagający, zahacza o odrobinę mechaniki i fizyki, sporo chemii. Potrzebny jest dobór odpowiednich narzędzi, szeroka wiedza. Ważny jest prawidłowy dobór narzędzi oraz produktów.

Dobry lakiernik to taki, który prócz umiejętności i zamiłowania ciągle się rozwija i doszkala. Cechuje go przede wszystkim precyzja i zaangażowanie. O doświadczenie i kunszt pracowników warsztatu warto  popytać znajomych, poczytać opinie w sieci. Dobre rekomendacje klientów to zawsze najlepsza reklama. Materiały wykorzystywane przez fachowców do wykonywania usług również odgrywają istotną rolę. Tylko wysokiej klasy lakiery od renomowanych producentów pozwolą uzyskać estetyczny i trwały efekt. Sprawdzone przez lata lakiery umożliwiają uzyskać pożądany rezultat i idealne nasycenie koloru.

Niezależnie więc czy Twoje auto potrzebuje naprawy szkód spowodowanych stłuczką czy tylko drobnego odświeżenia, zwróć się o pomoc do doświadczonych fachowców. Ludzi, którzy zaopiekują się Twoim samochodem z zaangażowaniem i lekarską precyzją. Zagwarantują najwyższą jakość usług, a twój samochód na pewno nie ucierpi.

Serwisowanie samochodu – blacharnia-lakiernia

0
Serwisowanie samochodu

Lakiernia samochodowa to miejsce, w którym niejednokrotnie lakiernicy mogą odmienić samochód nie do poznania. Blacharnia-lakiernia z kolei oprócz wylakierowania pojazdu jest w stanie także naprawić wcześniej zniszczone lub uszkodzone nadwozie. Jaką blacharnio-lakiernię powinniśmy wybrać, kiedy potrzebujemy natychmiastowego serwisu uszkodzonego samochodu?

Kompleksowy serwis

Poszukując odpowiedniego lakiernika i blacharza, powinniśmy znaleźć osobę kompetentną, posiadającą wysokiej klasy umiejętności w tego rodzaju serwisowaniu. Inwestycja w dobrze działające, sprawne i funkcjonalne auto to podstawa długoterminowej żywotności pojazdu, który z pewnością odwdzięczy się długoletnią przydatnością.

Blacharstwo i lakiernictwo to niejednokrotnie ostatnie deski ratunku w ocaleniu pojazdu, który po odbyciu serwisowania jest nie tylko estetyczny i świeży, ale również przydatniejszy przez o wiele dłuższy czas. Już mała zmiana w wyglądzie, lub strukturze nadwozia, niezgodna z oryginalnym kanonem jest w stanie znacząco skrócić czas żywotności samochodu, dlatego też poszukiwanie odpowiedniego lakiernika i blacharza jest tak ważne. Grupa Cichy z przyjemnością przedstawia usługi serwisowe i blacharsko-lakiernicze, cenione przez tysiące klientów, którzy odbyli udane wizytacje w autoryzowanych salonach firmy. Co charakteryzuje salony blacharsko-lakiernicze Grupy Cichy i dlaczego warto je wybrać?

Blacharnia Lakiernia Grupa Cichy

Grupa Cichy jest jedną z niewielu blacharnio-lakierni istniejących obecnie na rynku, które mogą poszczycić się oficjalną autoryzacją jako dealer tak znanych i lubianych przez Polaków marek samochodowych jak chociażby Volkswagen, Audi, Seat, czy Skoda, które mają w naszych salonach pełną gamę dedykowanych usług serwisowych z kategorii blacharsko-lakierniczej.

Blacharnia lakiernia Grupy Cichy posiada w swoich szeregach najbardziej profesjonalnych lakierników i blacharzy na rynku, mechanicy Grupy Cichy w ekspresowym tempie i precyzji umieją zadbać o każdy rodzaj nadwozia, zmieniając je w najlepszy możliwy sposób. Lakiernictwo samochodowe i blacharstwo jest sztuką, którą pracownicy salonów Grupy Cichy opanowali do perfekcji.

Dlaczego warto wybrać salony Grupy Cichy?

Salony blacharsko-lakiernicze Grupy Cichy już od wielu lat funkcjonują z powodzeniem na rynku, zdobywając wciąż rosnącą popularność i posłuch wśród klientów. Cechująca salony wysoka klasa wykonanych zamówień oraz ich ekspresowe tempo przy przystępnych cenach i dodatkowych plusach z odbycia naprawy jak chociażby dwuletnia gwarancja na wszystkie wykonywane naprawy w serwisie Grupy Cichy, czy samochód zastępczy oferowany na okres naprawy samochodu.

Użycie tylko i wyłącznie oryginalnych części pojazdów to kolejny atut stojący za serwisem. Na polskich drogach często można spotkać się z samochodami, na których widoczne są elementy nadwozi innych marek, lub będących ich nieoryginalnymi kopiami. Blacharnia Lakiernia Grupy Cichy dba o zgodność z oryginałem i najwyższy standard jakości, niespotykany nigdzie indziej w Polsce. Skorzystanie z usług profesjonalistów, jest podyktowane głosem rozsądku i prawdziwej chęci naprawy swojego pojazdu w licencjonowanym, cenionym serwisie.

Samochody marki Renault

0
Samochody marki Renault

Groupe Renault to francuski producent samochodowy. Firma została założona w 1899 roku i znajduje się wśród najstarszych i największych (pod kątem wielkości produkcji) producentów samochodowych na całym świecie. Jej siedziba zlokalizowana jest w miejscowości Boulogne-Billancourt na terytorium Francji.

Założycielami firmy byli Louis Renault, Marcel Renault oraz Fernand Renault. Pierwszym samochodem wyprodukowanym przez to niewielkie przedsiębiorstwo został nazwany Renault Voiturette 1CV (jego nazwa oznaczała mały samochód). W zeszłym roku na całym świecie sprzedano ponad 3 miliony egzemplarzy tych samochodów. Firma jest właścicielem 40 fabryk zlokalizowanych w różnorodnych krajach, 3 innowacyjnych laboratoriów oraz 6 centrów technicznych.

Aktualnie Renault Groupe oferuje następujące marki motoryzacyjne: Renault, Dacia, Alpine, Renault Samsung Motors oraz Lada. Jeśli chodzi o samochody z logiem Renault, na nowoczesnym rynku oferowane są hatchbacki, sedany, kombi, crossovery, minivany wyposażone w silniki elektryczne, hybrydowe, benzynowe i Diesla, a strony takie jak Topczescizamienne.pl oferują szeroką gamę części zamiennych. Jednym z interesujących modeli danej marki jest ZOE – 5-drzwiowy w pełni elektryczny hatchback oferujący niewielkie wnętrze, niesłychaną dynamikę oraz całkowity brak szkodliwych spalin. Podkreśla on skupienie firmy na zaawansowane rozwiązania ekologiczne. Przez 7 lat z rzędu samochód zdobył nagrodę „Samochodu Roku” przyznawaną przez dobrze znany magazyn “What Car?”. Jest on w stanie przejechać do 394 km na jednym cyklu ładowania. Model Megane R.S. w pakietach wyposażenia R.S. Trophy i R.S. Trophy-R dostępny w zakresie modeli z 2020 roku imponuje swoją dynamiką – przyspiesza do 100 km/h w ciągu zaledwie 5,7 sekundy.

Renault Sport Cars  będący oddziałem przedsiębiorstwa produkuje samochody wyścigowe dla Formuły 1 – R.S.20 oraz samochody sportowe w oparciu o produkcję samochodów do użytku po drogach publicznych: Megane RS, Megane GT Line, Clio RS Line, Sandero RS, Sandero GT Line. We wcześniejszych latach do firmy należał koncern Renault Trucks, a obecnie jej właścicielem jest szwedzka firma Volvo Group.

Wybór wosku samochodowego – na co zwrócić uwagę?

0
wosku samochodowego

Woskowanie samochodu to jeden z najskuteczniejszych sposobów na ochronę lakieru przed czynnikami zewnętrznymi. Warto jednak pamiętać, że na działanie takiego zabiegu ma wpływ nie tylko jakość wykonania go, ale również jakość użytków preparatów. Jaki wosk jest najlepszy?

Przewodnik po rodzajach wosku

Wybór wosku należy zacząć od zapoznania się z rodzajami wosków. Mamy ich na rynku sporo, ale zasadniczo można wymienić 6. Znając właściwości poszczególnych rodzajów, można lepiej dobrać wosk do auta, potrzeb lakieru i naszych możliwości.

  1. Wosk w paście (twardy)

Twarde woski w paście mają wiele rodzajów i są zarazem najbardziej popularne. Wynika to z łatwości ich aplikacji. Należy jednak pamiętać, że woskowanie samochodu powinno być bezpieczne dla lakieru. Zarówno twardość pasty należy dostosować do karoserii (czy powinna być ścierna?), jak i jej właściwości (czy potrzebna jest pasta z pigmentem?).

  1. Wosk w płynie

Woski w postaci mleczka lub szamponu są drugimi najpopularniejszymi. Nie sprawiają problemów w aplikacji i istnieje niewielka szansa, że uszkodzimy nimi lakier. Niemniej, z ich “delikatności” wynika też mniejsza efektywność w kwestii zabezpieczeń. Połysk po wosku w płynie jest bardzo duży.

  1. Wosk w sprayu

Mało popularny produkt wśród wosków samochodowych, ale dobry do uzyskania szybkiego i krótkiego efektu “na już”. Sprayu można też użyć na już nałożony wosk w paście, aby stworzyć dodatkową warstwę.

  1. Wosk naturalny

Woski samochodowe naturalne są na bazie naturalnego wosku Carnauba lub wosków pszczelich. Są dość drogie, ale bardzo dobrej jakości. Auto detailerzy doceniają je za zapach, jednak warto podkreślić, że aplikacja wosku naturalnego wymaga wprawy.

  1. Wosk syntetyczny

Jak jego nazwa wskazuje, jest na bazie syntetycznych składników. Korzysta z technologii polimerowych, których działanie opiera się na wiązaniu cząsteczek z powierzchnią lakieru. Dzięki temu wosk syntetyczny długo się utrzymuje.

  1. Wosk hybrydowy

Łączy właściwości naturalnego wosku z syntetycznym. Uważany jest za wosk o największej trwałości (nawet do roku), ale przekłada się to na jego cenę. Wosk hybrydowy najlepiej jest wybrać przed sezonem jesienno-zimowym.

Jakość wosku

Wybierając wosk samochodowy, nie można zapomnieć o kierowaniu się jego jakością. Nie każdy wosk w sprayu jest krótkotrwały i nie każdy wosk w paście wydajny. Bardzo ważne jest kupowanie wosków tylko w sprawdzonych miejscach, najlepiej w sklepach prowadzonych przez auto detailerów (takich jak np. Clinic4Car). Pamiętaj też, aby zawsze sprawdzić opinie o preparacie. Czasami to, co twierdzi producent, nie ma odzwierciedlenia w rzeczywistości. Wręcz przeciwnie – drogi i “renomowany” środek może zawierać szkodliwe dla lakieru składniki.

Pomoc drogowa dla każdego

0
laweta 24h Magdeburg

Każdy kierowca, który kiedykolwiek zdecydował się rozpocząć dłuższą podróż po nieznanych drogach, wie że tego typu trasy są bardzo wymagające i zazwyczaj związane z dużą dawką stresu. Dlatego też zawsze dobrze jest ograniczyć co nieco z tego stresu i odpowiednio przygotować się do całej podróży poprzez dokładne zapoznanie się z całą swoją trasą, mijanymi okolicami oraz firmami zapewniającymi pomoc drogową w tych okolicach.

Złomowanie i kasacja starego samochodu – czy i kiedy się opłaca?

0
Złomowanie i kasacja starego samochodu

Pozbycie się starego samochodu nie musi nastręczać wielu problemów. Mowa nie tylko o samochodach sprawnych, które wciąż nadają się do użytkowania, ale także tych w gorszym stanie. Samochodu powypadkowe, wyeksploatowane w znacznym stopniu oraz samochody po prostu stare – każdego z nich możemy się pozbyć w odpowiednim miejscu, dostając dodatkowo za niego określoną kwotę. Podpowiadamy zatem – co zrobić ze starym samochodem, gdy nie nadaje się już do sprzedaży i dalszego użytkowania.

O złomowaniu i kasacji pojazdów

Złomowanie pojazdów jest coraz popularniejsze w naszym kraju. Jest to konsekwencja zmian w strukturze rynku pojazdów samochodowych – coraz więcej autor kupujemy, a tym samym, coraz częściej potrzebujemy pozbyć się naszego starego pojazdu.

Wiele osób nie jest jednak pewnych, w jakich sytuacjach warto rozważyć możliwość złomowania lub kasacji samochodu oraz na jakich zasadach proces takich przebiega. Przede wszystkim warto więc wymienić najczęstsze przyczyny kasacji samochodów.

Do takich należy przede wszystkim wypadek drogowy. Auto, które nie nadaje się do dalszego użytkowania, jego naprawa jest droższa niż zakup nowego samochodu, lub po prostu jest w uszkodzone w stopniu znaczącym. Wówczas, jedynym sensownym rozwiązaniem, jakie nam pozostaje, jest właśnie kasacja.

Samochody wyeksploatowane w znacznym stopniu, które podczas poruszania się po drodze mogłyby stanowić zagrożenie, również należy poddać kasacji. Jest to o tyle istotne, że aktywnie korzystanie z takiego samochodu może być niebezpiecznie nie tylko dla nas, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego.

Ponadto, samochody po prostu stare, które nie wyglądają zbyt atrakcyjnie w oczach potencjalnych nabywców, również można poddać kasacji. Ich sprzedaż może być bardzo utrudniona, ze względu na brak potencjalnych kupców. Warto podkreślić, że w przypadku wielu starych samochodów, kwota ich sprzedaży może być niższa, niż kwota uzyskana za złomowanie.

Co równie ważne w przypadku starych samochodów, koszty ich ubezpieczenia OC są zazwyczaj dość wysokie. W przypadku najstarszych modeli mogą być to ceny naprawdę zawyżone. W rezultacie – korzystanie z takiego samochodu jest po prostu nieopłacalne. Kasacja jest wówczas rozwiązaniem korzystnym także od strony finansowej.

Poszukując punktu kasacji, zainteresowanego wszystkimi powyższymi grupami pojazdów, warto rozważyć ofertę Auto-Kurek, dostępną na: https://www.auto-kurek.pl/.

Jak przebiega kasacja samochodu?

Gdy już zdecydowaliśmy się na złomowanie auta, należy w pierwszym kroku odnaleźć najbliższy punkt demontażu pojazdów. Punkty takie posiadają odpowiednie zezwolenia wydawane przez organy wojewódzkie. Powinniśmy udać się do nich wraz z wszystkimi wymaganymi dokumentami. Do nich należą przede wszystkim: dowód rejestracyjny (a także tablica rejestracyjna danego pojazdu), karta samochodu, a także inne potencjalne dokumenty.

W trakcie wizyty fachowcy dokonają oględzin naszego pojazdu. Niekiedy, mogą być zainteresowani uzyskaniem konkretnych podzespołów, które wciąż są sprawne i nadają się do dalszego użytkowania.

Zezłomowanie samochodu powinno być potwierdzone odpowiednimi dokumentami potwierdzającymi jego przeprowadzenie. Jeden z egzemplarzy powinien pozostać w naszej własności, jeden zostać przedłożony w odpowiednim urzędzie (w celu wyrejestrowania pojazdu), a trzeci zatrzymuje osoba wystawiająca. 

Ponadto, po zezłomowaniu pojazdu, należy powiadomić o tym fakcie agencję ubezpieczeniową odpowiedzialną, w celu zamknięcia obecnej polisy.

Serwis używanego auta po zakupie

0
Serwis używanego auta po zakupie

Zakup używanego samochodu to w niemal każdym wypadku ryzyko, nawet jeśli sprzedawca zapewnia o regularnym serwisowaniu, wymianie uszkodzonych podzespołów czy niezbyt intensywnej eksploatacji. Bez względu na rocznik, markę czy model warto wybrać się na przegląd do renomowanej stacji, by ograniczyć ryzyko poważnej usterki na drodze czy dużych, nieplanowanych wydatków w dalszej przyszłości.

Rozrząd

O ile wiele podzespołów można zweryfikować w dość prosty sposób we własnym garażu, to już w przypadku paska rozrządu niedopatrzenie może oznaczać konieczność naprawy, której koszt będzie liczony w tysiącach złotych. Także w jednostkach napędowych z łańcuchem rozrządu warto sprawdzić jego stan, oraz elementów współpracujących, choć w tym przypadku awaria nie oznacza automatycznie uszkodzonych zaworów. Wymiana paska rozrządu, jeśli występuje, w parze z pompą cieczy chłodzącej to pierwsza z istotnych czynności, jeśli tylko są jakiekolwiek wątpliwości dotyczące interwału.

Płyny, oleje i filtry

Wymiana płynów eksploatacyjnych to kolejny podstawowy krok po zakupie używanego samochodu. O ile większość osób decyduje się na wymianę oleju w silniku (koniecznie razem z filtrem), to jeszcze warto pamiętać o filtrze powietrza, filtrze kabinowym, płynie hamulcowym i cieczy chłodzącej. W dobie coraz bardziej skomplikowanych skrzyń biegów dobrze jest zastanowić się nad wymianą oleju, nawet jeżeli producent nie uwzględnił tego w książce serwisowej.

Układ hamulcowy

Przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo trzeba pamiętać o weryfikacji układu hamulcowego. Kontrola tarcz i okładzin ciernych to podstawa – w razie wystąpienia odkształceń czy zbyt cienkich tarcz, wskazana będzie wymiana razem z klockami. Jeśli zaś tarcze wyglądają na mało zużyte, warto rozważyć wymianę samych okładzin. Sprawdzenie stanu płynu hamulcowego, cylinderków oraz przewodów to następny krok.

Zawieszenie i układ kierowniczy

Chcąc ograniczyć późniejsze koszty wymiany poszczególnych elementów zawieszenia i układu hamulcowego, wielu kierowców decyduje się na gruntowny przegląd tych podzespołów, łącząc go z wymianą nie tylko uszkodzonych części, ale też jeszcze sprawnych, ale wyglądających na zużyte. Dzięki kompleksowemu przeglądowi można sporo zaoszczędzić na robociźnie, otrzymując w zamian w pełni sprawny samochód, który posłuży bez ingerencji w zawieszenie i hamulce przez dziesiątki tysięcy kilometrów.

Pozostałe czynności

Nawet posiadacze samochodów marek zaliczanych do najmniej awaryjnych winni po zakupie zweryfikować inne elementy składowe samochodu, takie jak: akumulator, aparat zapłonowy, klimatyzacja, opony czy elementy wyposażenia wnętrza. Wygodnym i oszczędzającym czas sposobem jest skorzystanie z warsztatu z odpowiednim zapleczem narzędziowym i ludzkim. Dla osób, które rozważają zakup takich modeli, jak Pulsar, Micra. Qashqai czy Juke, miejscem godnym polecenia jest serwis Nissan Dyszkiewiczhttp://www.nissan.dyszkiewicz.pl/, ceniony na stołecznym rynku za jakość i terminowość.

3 typowe awarie aut a zaufany warsztat samochodowy

0
3 typowe awarie aut a zaufany warsztat samochodowy

Kupując samochód najczęściej w pierwszej kolejności, zwracamy uwagę na to, czy nie wydaje żadnych niepokojących dźwięków. Jeżeli “nic nie stuka i nie puka”, wówczas zakładamy, że wszystko jest w porządku. To samo dotyczy codziennego użytkowania pojazdów. Zupełnie tak, jak w innych życiowych sytuacjach, najczęściej do warsztatu samochodowego, wybieramy się dopiero, jak coś się wydarzy.

Czasami odwlekanie wizyty u mechanika, może przynieść daleko idące konsekwencje, dlatego warto pamiętać o innych znakach, które zwiastują awarie. Poniżej przedstawiamy objawy 3 typowych usterek samochodowych oraz podpowiadamy jak znaleźć godny zaufania warsztat samochodowy. 

Mechanik godny zaufania

Mechanik Poznań, Warszawa, Turek itd. – bez względu na to, czy mieszkamy w dużym mieście, czy też w małej miejscowości z pewnością zawsze znajdziemy „jakiś” warsztat samochodowy. Kluczowe jest jednak to, aby sięgać po wsparcie specjalistów, którzy posiadają niezbędne doświadczenie i wiedzę z zakresu świadczonych usług.

O czym zatem warto pamiętać, wybierając mechanika?

  • Cena to nie jedyny wyznacznik. Nadmierna oszczędność może spowodować o wiele większe straty finansowe w przyszłości. Nie każda część zamienna będzie dobry rozwiązaniem, jeżeli mamy do czynienia z zaawansowaną usterką.
  • Opinie innych są niezwykle pomocne w przypadku wyboru mechanika. Dobrym pomysłem jest weryfikacja opinii na temat danego warsztatu.
  • Jakość świadczonych usług najłatwiej zweryfikować nam po wykonaniu usługi. Jednak takie czynniki, jak wygląd warsztatu, aktualna strona internetowa i łatwy sposób komunikacji, świadczą o postawie proklienckiej, która z pewnością przekłada się na jakość napraw.

3 typowe awarie samochodowe

Poniżej wskazaliśmy trzy najczęściej spotykane awarie, których zaniedbanie może doprowadzić do większych usterek. Z tego powodu, gdy tylko zobaczymy, jakiekolwiek sygnały, warto od razu wybrać się do mechanika.

Awaria I – Drgania w trakcie jazdy

Jeżeli podczas jazdy zaczynamy odczuwać lub zauważać drgania, to pierwszy sygnał do tego, aby odwiedzić warsztat samochodowy. Chociaż największą uwagę zwracamy na drżenia kierownicy, to należy pamiętać o tym, że niepokojące mogą być także dygotania karoserii. Nie w każdej sytuacji oczywiście oznacza to poważne usterki, czasami problemy mogą być prozaiczne i samochodu jeszcze tego samego dnia będzie gotowy do bezpiecznej jazdy. Niemniej jednak w pierwszej kolejności najczęściej sprawdzany jest stan opon oraz felg, które mogą stanowić źródło problemu.

Zupełnie inna sytuacja będzie, jeżeli kłopotliwe dźwięki generuje przegub napędowy, który źle pracuje. Czasami nawet małe wgniecenie doprowadza do wibracji, które zauważamy w trakcie jazdy. Tylko profesjonalny warsztat serwisowy jest w stanie to zweryfikować.

Awaria II – Nietypowy dym z rury wydechowej

O ile dym wychodzący z rury wydechowej, to normalne zjawisko, o tyle za niepokojący można uznać go wtedy, gdy nieco różni się kolorem lub intensywnością. Kiedy warto wybrać się do serwisu samochodowego? Jeżeli zauważymy kłębiasty dym o barwie niebieskiej, białej lub czarnej, wówczas to pierwszy sygnał do tego, że mamy do czynienia z poważniejszą usterką. Czym prędzej udamy się do warsztatu, tym koszty naprawy będą mniejsze. W zależności od koloru usterka może być różna. Biały dym najczęściej oznacza, że problemem jest zbyt mała ilość płynu w chłodnicy lub przeciek w komorze spalania. Barwa niebieska to prawdopodobnie uszkodzenia silnika, a czarna sugeruje awarię jednostek wysokoprężnych.

Awaria III – wyciek oleju

Jeżeli zauważymy, że poziom oleju spada, nawet gdy nie korzystamy z samochodu, wówczas, należy szybko znaleźć ognisko tego problemu. Bagatelizowanie tej awarii może przełożyć się na zatarcie jednostki napędowej lub sygnalizować uszkodzenie miski olejowej.

Bez względu na to, jaki rodzaj samochodu posiadamy, ważne jest to, aby nie odkładać wizyty w warsztacie samochodowy, na ostatnią chwilę. Czasami źródło awarii może być zupełnie inne i świadczyć o innych usterkach, dlatego tak ważne jest to, aby sięgać po pomoc profesjonalnych mechaników, którzy oferują kompleksowe możliwości naprawy.

Dmuchać na zimne – ukryty lokalizator w aucie

0
Dmuchać na zimne - ukryty lokalizator w aucie

W dobie specjalistycznych zabezpieczeń samochodów, złodzieje również stali się coraz lepsi w swoim fachu. Nawet jeśli auto ma wbudowane zabezpieczenia w postaci odcięcia zapłonu, itd., warto użyć dodatkowej ochrony, którą jest lokalizator samochodowy. Na rynku istnieje wiele modeli, ale czy wszystkie rzeczywiście umożliwiają zlokalizowanie skradzionego auta?

Czym dokładnie jest lokalizator samochodu?

Lokalizator samochodu to coraz częściej stosowane urządzenie we flotach samochodowych. Umożliwia kontrolowanie kierowców, czy rzeczywiście jeżdżą po wyznaczonych trasach lub aut firmowych przedstawicieli handlowych. Jednak urządzenie może zostać wykorzystane w celu ochrony samochodu przed kradzieżą. Lokalizator ma niewielkie rozmiary, ponieważ jest 3 razy mniejszy od telefonu komórkowego, dzięki czemu można go łatwo ukryć w samochodzie. Jego działanie opiera się na sieci komórkowej GSM oraz potrzebuje karty – podobnie jak telefon komórkowy. Można skorzystać ze standardowej karty lub telemetrycznej. Ceny najprostszych modeli lokalizatorów rozpoczynają się już 100 zł. Jednak droższe posiadają więcej przydatnych funkcji oraz są skuteczniejsze.

Jak działa lokalizator samochodu w praktyce?

Lokalizator samochodu musi posiadać aktywną kartę GSM z numerem telefonu. Żeby sprawdzić, gdzie znajduje się auto, wystarczy wysłać sms z kodem zabezpieczającym, który należy wybrać samodzielnie. Drugim sposobem sprawdzenia lokalizacji auta jest zadzwonienie na numer telefonu karty znajdującej się w urządzeniu. Jeżeli karta jest doładowana, to w ciągu kilku sekund przychodzi sms zwrotny z lokalizacją samochodu, a także linkiem Google Maps, gdzie można dokładniej sprawdzić te informacje. W takim przypadku wystarczy kliknąć w link i w telefonie otworzą się mapy Google, na których wyświetli się dokładna lokalizacja auta. Najczęściej mapa z lokalizacją uruchamia się w ciągu kilkudziesięciu sekund i jest bardzo dokładna.

Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze lokalizatora samochodu?

Skuteczny lokalizator samochodu pokazuje, w którym miejscu znajduje się auto – tak działają droższe modele. Natomiast w przypadku tańszych, często pokazują one lokalizację nadajnika, z którego został przesłany sygnał do telefonu. Nie pokazuje natomiast lokalizacji auta, co jest dużym utrudnieniem w przypadku kradzieży. Jeżeli nadajniki znajdują się blisko siebie oraz są gęsto rozmieszczone, to szanse na znalezienie auta wzrastają. Natomiast w przypadku obszarów, na których nadajniki są rozmieszczone rzadko, złodziej może spokojnie uciec, zanim policja dotrze w okolicę nadajnika, z którego dotarł sygnał do telefonu.

Gdzie ukryć lokalizator auta?

Lokalizator auta musi być odpowiednio ukryty, aby złodziej w razie ewentualnej kradzieży nie mógł go wykryć. Urządzenie może dokładnie nie działać, jeżeli będzie umieszczone bezpośrednio pod blachą. Dlatego nie należy umieszczać go np. pod maską obok silnika. Również zamontowanie pod podsufitką nie jest dobrym rozwiązaniem. Natomiast sprzęt doskonale działa, jeśli jest umieszczony pod tworzywem sztucznym, np. plastikiem, tapicerka, a nawet szybą, dzięki temu istnieją szerokie możliwości jego ukrycia. Dlatego można zamontować go pod deską rozdzielczą. W tym celu trzeba podłączyć sprzęt do zasilania samochodowego, w taki sposób, aby po wyłączeniu stacyjki zasilanie nadal do niego docierało. Tanie urządzenia często przestają działać, jeżeli akumulator ulegnie wyczerpaniu lub odłączeniu – co często praktykują złodzieje. Natomiast droższe modele posiadają wbudowany akumulator, dzięki czemu nawet po odcięciu zasilania płynącego z auta mogą działać jeszcze przez kilka godzin.

Wybierając lokalizator samochodu, warto zainwestować w model, który będzie wskazywał dokładną lokalizację auta. Dzięki temu w razie kradzieży policja będzie mogła szybko je odzyskać.