Ile można zaoszczędzić inwestując w systemy monitoringu floty?

0

Flota samochodów służbowych to element firmy, bez którego ciężko dziś funkcjonować. Samochody przedstawicieli handlowych, auta dostawcze, czy autokary siłą rzeczy generują znaczne koszty swojego utrzymania. Wśród nich możemy wyróżnić wydatki związane z kosztami paliwa, ubezpieczeniem samochodów oraz ich serwisowaniem. Optymalne zarządzanie flotą aut służbowych, to takie wykorzystywanie jej zasobów, by wydatki przeznaczone na jej eksploatacje nie przewyższały zysków zdobytych przy jej udziale. Narzędziem pomocnym w skutecznym zarządzaniu flotą firmową są wykorzystujące systemy telematyczne platformy monitoringu floty, takie jak WEBFLEET od TomTom Telematics.

Jak wybrać dobry akumulator?

0
Jak wybrać dobry akumulator?

Pewnie nie raz w trakcie trwania okresu zimowego, zdarzyło się nam, iż nasze auto nie chciało odpalić. Najpowszechniejszą przyczyną występowania tego typu problemów, jest rozładowanie akumulatora. Jeżeli zdarzyło nam się to po raz pierwszy, nie warto panikować. W przypadku gdy się śpieszymy wystarczy skorzystać z jednej z wielu metod, stosowanych w takich przypadkach (kabli rozruchowych, usług TAXI, autostartu itd.). Warto jednak po powrocie podłączyć akumulator do prostownika, w celu jego ponownego naładowania (może to potrwać kilka godzin, więc należy uzbroić się w cierpliwość).

Interkom motocyklowy – który najlepszy?

Interkom motocyklowy

W trakcie wspólnej podroży motocyklami, czasami konsultujemy się z resztą uczestników wycieczki. Niestety w tym celu musimy zatrzymać się cała grupą, gdyż bezpośrednia komunikacja nie jest możliwa. Aby uniknąć tych komplikacji, warto zainteresować się instalacją specjalnego interkomu, pozwalającego przeprowadzić rozmowę w trakcie jazdy.

Jak dbać o motocykl po zakończeniu sezonu

0
Jak dbać o motocykl po zakończeniu sezonu

Sezon zimowy jest okresem kiedy na jakiś czas odstawiamy nasze motocykle do garażu, ze względu na niekorzystne warunki panujące w tym czasie na drogach. Warto jednak zadbać o to, aby nasz pojazd był w pełni przygotowany do jazdy w sezonie wiosennym. Systematyczne przeglądy z pewnością zwiększą żywotność naszego jednośladu. Motocykl powinien być sprawdzany zarówno w sezonie przedwiosennym (kiedy to przygotowujemy go do ponownego użytkowania), jak i jesiennym. Dzięki temu unikniemy nagromadzenia napraw w jednym terminie, co mogłoby znacznie opóźnić nasz ponowny wyjazd.

Tłumaczenia samochodowe z języka niemieckiego – gdzie je wykonać?

0

Planujesz sprowadzić samochód z Niemiec? W takim przypadku musisz pamiętać także o tym, że przy jego rejestracji konieczne będzie przetłumaczenie kluczowych dokumentów, czyli dowodu rejestracyjnego i dowodu zakupu. Gdzie możemy wykonać tłumaczenia samochodowe z języka niemieckiego i ile to kosztuje?

Wsparcie dla menadżerów floty – nowoczesne aplikacje

0

Zarządzanie flotą samochodów firmowych jest zadaniem złożonym, wymagającym kontroli szeregu elementów z nią związanych. Dzięki nowoczesnym narzędziom wykorzystującym GPS, takim jak aplikacja mobilna firmy Finder, manager floty ma nieograniczony dostęp do bieżącej lokalizacji pracowników, danych na temat efektywności wykonywanej przez nich pracy, a także generowanych przez system raportów tworzonych na podstawie kolekcjonowanych przez telematykę danych. Pozwala mu to na skutecznie rozpoznanie mocnych i słabych punktów podległej mu floty, a także na zarządzanie nią w taki sposób, by była ona jak najbardziej efektywna.

Kursy prawa jazdy w Warszawie – kategoria B czy A?

0

Jeśli ktoś powie, że jest w trakcie kursu na prawo jazdy w Warszawie, to z ogromnym prawdopodobieństwem będzie można powiedzieć, że kursant chce zdobyć prawo jazdy kategorii B. To najbardziej popularna wśród przyszłych kierowców kategoria, umożliwiająca kierowanie pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 tony (z wyjątkiem motocykla lub autobusu). Daje ona dość szerokie uprawnienia (3,5 tony to całkiem sporo i pozwoli prowadzić również małe samochody dostawcze), ale to nie jest jedyny wybór. Na jaką jeszcze kategorię warto zwrócić uwagę?

Szkoła jazdy motocyklem

Kategoria A – uprawnienie do jazdy motocyklem. Jeśli wiatr we włosach widoczny na amerykańskich filmach pokazujących motocyklistów jest tym, do czego chcesz dążyć to… zastanów się, czy rzeczywiście jest to kategoria dla Ciebie. Obowiązkowy kask z pewnością utrudni wiatrowi rozwiewanie naszych włosów – może zatem lepszy będzie kabriolet i tradycyjna kategoria B? Jeśli jednak nadal chcemy jeździć motocyklem, to nie pozostaje nam nic innego, niż rzeczywiście podejść do takiego egzaminu. Pamiętajmy jednak, że wraz z niedawną nowelizacją przepisów wprowadzono zróżnicowany wiek, w którym kandydat może uzyskać prawo jazdy kategorii A. Standardowo to aż 24 lata, jeśli jednak wcześniej kandydat posiadał przez co najmniej 2 lata prawo jazdy kategorii A2, to może zdobyć kategorię A (choć w odrobinę ograniczonym zakresie) już w wieku 21 lat.

Ważna uwaga, dla tych, którzy posiadają już od co najmniej 3 lat prawo jazdy kategorii B. Mogą oni kierować motocyklem o pojemności skokowej silnika nieprzekraczającej 125 cm3, posiadając jedynie kategorię B – pamiętajmy jednak, że przepis ten działa jedynie na terytorium Polski. Jeśli zatem chcemy lekkim motocyklem wyjechać za granicę, to kategoria A nadal będzie potrzebna.

Czym jest system wspólnego użytkowania samochodów (car sharing)?

0

Rejestracja, odbiór i zwrot samochodu w rękach użytkownika – właśnie na tym opiera się car sharing, czyli system wspólnego użytkowania samochodów. Tym też różni się on od tradycyjnych form przejazdu. Prosta obsługa tej usługi jest jej największą zaletą, a na dodatek warto wspomnieć, że rozwiązanie to jest bardzo ekologiczne, ekonomiczne i nastawione na oszczędność czasu.

Po co są badania lekarskie?

0

Najważniejszym celem badań lekarskich dla kierowców jest oczywiście ocena ogólnego stanu zdrowia osoby badanej, a w szczególności stanu układu oddechowego, układu krążenia, układu nerwowego i sprawności narządu ruchu. Dodatkowo istnieją również specjalistyczne badania w których to sprawdza się stan psychiczny pacjenta.

Co dają badania kierowców?

Na podstawie wyników badania kierowców, lekarze są w stanie bardzo dokładnie stwierdzić istnienie albo brak np. chorób narządu wzroku, słuchu, równowagi, cukrzycy a nawet objawów, które wyraźnie wskazują na uzależnienie od alkoholu.

Gdzie zrobić badania?

W Polsce jest bardzo wiele placówek lekarskich, w których to można przeprowadzić profesjonalne badania kierowców. Osoby z Warszawy i pobliskich okolic mogą zrobić badania np. w badania-kierowcow.warszawa.pl. Bardzo dużo szkół nauki jazdy współpracuje z profesjonalnymi lekarzami, dzięki czemu badania można przeprowadzić od razu podczas zajęć przygotowujących do egzaminu na prawo jazdy. Pamiętać należy o tym, że stawki za badania dla kierowców są zryczałtowane, dlatego też u każdego lekarza zapłacimy za nie tyle samo.

Jak przygotować się na badania?

Badania kierowców nie wymagają praktycznie żadnego specjalnego przygotowania. Podczas wizyty u lekarza warto być wypoczętym i oczywiście nie można być pod wpływem żadnych używek. Pacjent powinien posiadać przy sobie dokument tożsamości ze zdjęciem i numerem PESEL. Przy przedłużeniu terminu ważności trzeba mieć również stare prawo jazdy albo znać rok w którym zostało ono wydane. Osoby z wadami słuchu powinny posiadać również swój aparat słuchowy, z kolei osoby z wadami wzroku, powinny posiadać okulary albo soczewki z których korzystają na co dzień.

Jak przebiega samo badanie dowiesz się na http://www.badania-kierowcow.warszawa.pl/przebieg-badan/

Komis samochodowy – dobre miejsce do kupna używanego auta?

0

Na rynku znajdują się setki tysięcy używanych samochodów – może wydawać się, że znalezienie tego odpowiedniego nie jest żadnym problemem. W rzeczywistości jednak możemy natknąć się na wiele komplikacji na swojej drodze – także wtedy, gdy zdecydujemy się na zakup w komisie samochodowym.

Przed laty, gdy nie mieliśmy jeszcze powszechnego dostępu do internetu, komisy samochodowe były głównym miejscem prowadzenia transakcji. Co tydzień, w weekendy przyjeżdżało na nie wiele osób, które poszukiwały dla siebie pojazdu albo po prostu chciały pooglądać różne samochody i sprawdzić ich ceny. Teraz komisy działają nadal, ale nie są już tak oblegane – wynika to głównie z faktu, że większość kupujących rozpoczyna i kończy swoje poszukiwania przez internet.

Nie oznacza to jednak wcale, że powinniśmy omijać komisy samochodowe szerokim łukiem. Także dzięki nim możemy znaleźć wiele świetnych ofert dla siebie. Zawsze jednak musimy podchodzić do takich ofert z dystansem, pamiętając o tym, że także w komisach możemy natknąć się na oszustów.

Do komisu samochodowego zasadniczo nie warto wybierać się w sytuacji, gdy nie znamy się na motoryzacji. Dlaczego? Ponieważ sprzedający mogą próbować „wcisnąć” nam samochód, którego stan techniczny tak naprawdę nie odpowiada opisowi. Jesteśmy wtedy narażeni na spore niebezpieczeństwo, więc najlepiej poprosić o pomoc kogoś, kto zna się na rzeczy.

Jeśli jednak nie mamy żadnej znajomej osoby, która mogłaby pomóc nam w wyborze odpowiedniego samochodu, powinniśmy pomyśleć o skorzystaniu z usług płatnych rzeczoznawców. Aktualnie do wyboru mamy kilka dobrych firm zajmujących się sprawdzaniem aut na zlecenie klientów. Usługa tego rodzaju kosztuje zwykle od 100 do 250 złotych, ale pomoże nam zaoszczędzić znacznie więcej, gdy okaże się, że wybrany przez nas pojazd nie odpowiada opisowi.

Gdy interesuje cię dobry komis Ford, możesz również sprawdzić oferty bezpośrednio w salonach dealerskich marki. Obecnie coraz więcej z nich prowadzi sprzedaż używanych samochodów – dokładnie sprawdzonych, z wglądem w dokumentacje techniczną. To dobra alternatywa dla zwykłych komisów – sposób na szybką i bezpieczną transakcję.