BUDOWA MYJNI BEZDOTYKOWEJ

0
2115
BUDOWA MYJNI BEZDOTYKOWEJ

Pierwszą kwestią, na jaką należy zwrócić uwagę przy zdecydowaniu się na budowę myjni bezdotykowej, jest lokalizacja. Do budowy myjni bezdotykowej niezbędna jest odpowiednia działka. Teren nadający się pod budowę myjni samochodowej musi spełniać trzy podstawowe kryteria: podłączenie do mediów, dobra lokalizacja, a także wystarczająca powierzchnia do zbudowania tego obiektu. Najkorzystniejsza sytuacja dla właściciela to taka, gdzie posiada on już swoją działkę, na której prosperuje już jakiś jego biznes (sklep, stacja benzynowa bądź na przykład jakiś warsztat samochodowy). W takiej sytuacji inwestor zaoszczędzi nie tylko na kupnie danego terenu pod budowę myjni bezdotykowej, ale również na podłączeniu tam mediów, które są niezbędne do budowy bezdotykowej myjni. Ponadto, oba biznesy będą się nawzajem napędzać. Budowa myjni bezdotykowej może być zrealizowana więc na gruncie zakupionym bądź dzierżawionym. Gdy inwestor wybierze już odpowiednią dla siebie działkę (bądź już posiada swój teren), musi on przejść do formalności, jaką jest podpisanie umowy na zakup lub dzierżawę gruntu (o ile go jeszcze nie wykupił bądź nie posiada). Podczas podpisywania umowy należy pamiętać, że na wybudowanie myjni bezdotykowej musi wyrazić zgodę odpowiedni zarządca urbanistyki, czyli wójt, burmistrz bądź prezydent miasta.

BUDOWA MYJNI BEZDOTYKOWEJ

Inwestor powinien też pamiętać, aby zawrzeć z właścicielem działki umowę warunkową na zakup lub najem. Musi pamiętać także aby sprawdzić, czy plan zagospodarowania dla danego terenu pozwala na tego typu inwestycję wybudowania myjni bezdotykowej. Cóż, jeżeli teren, który chce wykupić (bądź już posiada go) nie jest objęty miejscowym planem zagospodarowania, inwestor powinien wtedy wystąpić o warunki zabudowy. Umowę dzierżawy gruntu warto zawrzeć na jak najdłuższy okres i to najlepiej taki, aby myjnia mogła sobie spokojnie funkcjonować. Umowy tego typu zawiera się zazwyczaj na okres minimum dziesięciu lat.
Prace budowlane, jakie są związane z przygotowaniem gruntu pod budowę myjni bezdotykowej, trwają zazwyczaj około dwóch miesięcy. Do zakresu prac nad budową myjni bezdotykowej zaliczamy, między innymi, przygotowanie płyty betonowej wraz z instalacją ogrzewania posadzek oraz podłączenie wszystkich mediów. Po zakończeniu inwestycji budowy myjni bezdotykowej należy zgłosić ją do odbioru. Pozwolenie na budowę określa, które instytucje muszą zostać powiadomione o odbiorze tej inwestycji. Po dokonaniu wszystkich formalności i uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie możemy uruchomić swoją myjnię.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ