Jak wypożyczyć samochód szybko i niedrogo?

0
2751

Wypożyczenie samochodu osobowego wciąż kojarzy się większości z nas z drogim luksusem dostępnym tylko dla osób zamożnych. Czy tak jest w rzeczywistości? Czy wypożyczenie samochodu musi wiązać się z wieloma formalnościami, olbrzymim rachunkiem i podpisywaniem wielostronicowych umów? W jaki sposób wypożyczyć samochód szybko i niedrogo?

Już na samym początku warto wskazać, że sama procedura wypożyczenia samochodu jest niemal we wszystkich wypożyczalniach taka sama. Między innymi w CK Corp (http://www.ckcorp.pl/) należy przedstawić dowód osobisty, wykazać się uprawnieniami do prowadzenia konkretnej kategorii pojazdów (najczęściej prawo jazdy kategorii „B”) oraz podpisać stosowną umowę. Takie wypożyczenie nie powinno zająć nam więcej niż kilkanaście minut wraz z wyborem konkretnego modelu samochodu.

Jak wypożyczyć tanio?

Aby odpowiedzieć na tak postawione pytanie, trzeba najpierw wskazać na elementy, które wpływają na cenę wypożyczenia samochodu. Są to między innymi miejsce jego wypożyczenia, miejsce jego zwrotu, klasa samochodu czy czas, na który chcemy dany pojazd wypożyczyć. Jednocześnie warto mieć na uwadze, że im wcześniej zarezerwujemy dany samochód i im wcześniej zgłosimy wypożyczalni chęć wypożyczenia danego pojazdu, tym na lepszą cenę możemy liczyć – jest to na rękę każdej wypożyczalni, która z góry będzie miała dograny grafik wypożyczenia danego pojazdu!

Tanio – czyli co wypożyczyć?

Jeżeli nie zależy nam na specjalnym komforcie, a wyłącznie na tym, aby otrzymać samochód do dyspozycji, którym będziemy mogli się przemieszczać, warto postawić na jak najmniejszy samochód. Są to przeważnie auta miejskie, które wystarczają do swobodnego podróżowania, wyposażone w podstawowe akcesoria, jak chociażby klimatyzacja. Jednocześnie zarezerwujmy samochód z dużym wyprzedzeniem odbierając go z jednego miejsca i oddając go w tym samym miejscu. Koszty wypożyczenia możemy obniżyć również poprzez niewykupienie dodatkowego ubezpieczenia, jednak musimy się wtedy liczyć z potencjalną koniecznością pokrycia wszystkich szkód z własnej kieszeni.

[Głosów:4    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ