3 typowe awarie aut a zaufany warsztat samochodowy

0
1435
3 typowe awarie aut a zaufany warsztat samochodowy

Kupując samochód najczęściej w pierwszej kolejności, zwracamy uwagę na to, czy nie wydaje żadnych niepokojących dźwięków. Jeżeli “nic nie stuka i nie puka”, wówczas zakładamy, że wszystko jest w porządku. To samo dotyczy codziennego użytkowania pojazdów. Zupełnie tak, jak w innych życiowych sytuacjach, najczęściej do warsztatu samochodowego, wybieramy się dopiero, jak coś się wydarzy.

Czasami odwlekanie wizyty u mechanika, może przynieść daleko idące konsekwencje, dlatego warto pamiętać o innych znakach, które zwiastują awarie. Poniżej przedstawiamy objawy 3 typowych usterek samochodowych oraz podpowiadamy jak znaleźć godny zaufania warsztat samochodowy. 

Mechanik godny zaufania

Mechanik Poznań, Warszawa, Turek itd. – bez względu na to, czy mieszkamy w dużym mieście, czy też w małej miejscowości z pewnością zawsze znajdziemy „jakiś” warsztat samochodowy. Kluczowe jest jednak to, aby sięgać po wsparcie specjalistów, którzy posiadają niezbędne doświadczenie i wiedzę z zakresu świadczonych usług.

O czym zatem warto pamiętać, wybierając mechanika?

  • Cena to nie jedyny wyznacznik. Nadmierna oszczędność może spowodować o wiele większe straty finansowe w przyszłości. Nie każda część zamienna będzie dobry rozwiązaniem, jeżeli mamy do czynienia z zaawansowaną usterką.
  • Opinie innych są niezwykle pomocne w przypadku wyboru mechanika. Dobrym pomysłem jest weryfikacja opinii na temat danego warsztatu.
  • Jakość świadczonych usług najłatwiej zweryfikować nam po wykonaniu usługi. Jednak takie czynniki, jak wygląd warsztatu, aktualna strona internetowa i łatwy sposób komunikacji, świadczą o postawie proklienckiej, która z pewnością przekłada się na jakość napraw.

3 typowe awarie samochodowe

Poniżej wskazaliśmy trzy najczęściej spotykane awarie, których zaniedbanie może doprowadzić do większych usterek. Z tego powodu, gdy tylko zobaczymy, jakiekolwiek sygnały, warto od razu wybrać się do mechanika.

Awaria I – Drgania w trakcie jazdy

Jeżeli podczas jazdy zaczynamy odczuwać lub zauważać drgania, to pierwszy sygnał do tego, aby odwiedzić warsztat samochodowy. Chociaż największą uwagę zwracamy na drżenia kierownicy, to należy pamiętać o tym, że niepokojące mogą być także dygotania karoserii. Nie w każdej sytuacji oczywiście oznacza to poważne usterki, czasami problemy mogą być prozaiczne i samochodu jeszcze tego samego dnia będzie gotowy do bezpiecznej jazdy. Niemniej jednak w pierwszej kolejności najczęściej sprawdzany jest stan opon oraz felg, które mogą stanowić źródło problemu.

Zupełnie inna sytuacja będzie, jeżeli kłopotliwe dźwięki generuje przegub napędowy, który źle pracuje. Czasami nawet małe wgniecenie doprowadza do wibracji, które zauważamy w trakcie jazdy. Tylko profesjonalny warsztat serwisowy jest w stanie to zweryfikować.

Awaria II – Nietypowy dym z rury wydechowej

O ile dym wychodzący z rury wydechowej, to normalne zjawisko, o tyle za niepokojący można uznać go wtedy, gdy nieco różni się kolorem lub intensywnością. Kiedy warto wybrać się do serwisu samochodowego? Jeżeli zauważymy kłębiasty dym o barwie niebieskiej, białej lub czarnej, wówczas to pierwszy sygnał do tego, że mamy do czynienia z poważniejszą usterką. Czym prędzej udamy się do warsztatu, tym koszty naprawy będą mniejsze. W zależności od koloru usterka może być różna. Biały dym najczęściej oznacza, że problemem jest zbyt mała ilość płynu w chłodnicy lub przeciek w komorze spalania. Barwa niebieska to prawdopodobnie uszkodzenia silnika, a czarna sugeruje awarię jednostek wysokoprężnych.

Awaria III – wyciek oleju

Jeżeli zauważymy, że poziom oleju spada, nawet gdy nie korzystamy z samochodu, wówczas, należy szybko znaleźć ognisko tego problemu. Bagatelizowanie tej awarii może przełożyć się na zatarcie jednostki napędowej lub sygnalizować uszkodzenie miski olejowej.

Bez względu na to, jaki rodzaj samochodu posiadamy, ważne jest to, aby nie odkładać wizyty w warsztacie samochodowy, na ostatnią chwilę. Czasami źródło awarii może być zupełnie inne i świadczyć o innych usterkach, dlatego tak ważne jest to, aby sięgać po pomoc profesjonalnych mechaników, którzy oferują kompleksowe możliwości naprawy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ