Jak przygotować się do dalekiej podróży, czyli bez pomocy drogowej ani rusz!

0
2871
Jak przygotować się do dalekiej podróży, czyli bez pomocy drogowej ani rusz!

Masz w planach odbycie zdecydowanie dłuższej trasy swoim samochodem, niż zwykle? Najwyższa pora, by się przygotować do podróży. Tym bardziej, jeżeli Twój samochód płata różne figle.

Pogotowie drogowe, czyli wezwij pomoc drogową

Czasami zdarza się tak, że po przejechaniu kilkuset kilometrów okazuje się, iż z naszym samochodem dzieje się nie najlepiej. Jest to wpisane w ryzyko podróży, szczególnie jeżeli autem poruszamy się blisko miejsca zamieszkania, lub jest ono używane raz na jakiś czas. Należy pamiętać, że w takich okolicznościach zdecydowanie częściej „wychodzą na jaw” pewne usterki, których nie mieliśmy okazji wykryć podczas bardzo krótkich tras.

Oczywiście najlepszym rozwiązaniem byłoby zostawienie swojego samochodu w warsztacie samochodowym, by zaufany mechanik miał okazję zrobić przegląd. Jednak nie ma co ukrywać, że w pewnych sytuacjach, nie mamy czasu na to, by oddać nasze auto w ręce mechanika, a także liczyć się z tym, że zacznie go gruntownie naprawiać. Tak naprawdę powinno chodzić o nasze bezpieczeństwo, ale wiadomo jak w życiu się układa. Jeżeli ktoś jeszcze dodatkowo niezbyt dobrze się zna na samochodach, to dopóki auto nie dozna poważniejszej usterki, to nie jest w stanie wykryć żadnych mniejszych problemów.

2-(12)

Gdy czas nagli i termin dalekiej podróży staje się coraz bliższy, to należy uzbroić się w tajną broń, którą jest wizytówka do firmy, która zaoferuje nam szybką pomoc drogową. Taką firmą, jest na przykład pomocdrogowawaw.pl. W każdej chwili, bez względu na porę dnia oraz tygodnia, możemy dzwonić po wsparcie, które zagwarantuje nam usuwanie drobnych usterek na miejscu, bądź też holowanie pod wskazany adres. Najczęściej możemy liczyć między innymi na dowóz paliwa, awaryjne uruchamianie pojazdu, czy też otwieranie zatrzaśniętych drzwi. Oczywiście nie zawsze winą przerwania naszej podróży będzie stan techniczny samochodu. Poślizg, stracenie panowania nad kierownicą, a także wiele innych sytuacji, może skończyć się hamowaniem w rowie. Tutaj wpływ na unieruchomienie pojazdu mogą mieć wpływ ciężkie warunki pogodowe. Dopiero w chwili pomocy ze strony doświadczonej ekipy, będzie można uporać się z problemem.

Kontynuowanie podróży

Czasami nie możemy zrezygnować ze swojej podróży, szczególnie jeżeli wybieramy się do konkretnego celu w sprawach służbowych. Wtedy najlepszym rozwiązaniem będzie wynajęcie auta zastępczego. Tylko czy do tego celu musimy szukać kolejnej firmy? Okazuje się, że w takich sytuacjach z powodzeniem sprawdzi się kompleksowa usługa oferowana przez firmę pomocdrogowa.i-wroclaw.pl. Nie dość, że właśnie ta firma oferuje nam udzielenie szybkiego wsparcia na drodze, to jeszcze dodatkowo możemy liczyć w każdej chwili na wypożyczenie auta, by sprawnie dostać się do zaplanowanego miejsca. Korzystając z tej możliwości otrzymujemy dostęp do wysokiej jakości samochodu w bardzo dobrym stanie technicznym. Ponadto firma gwarantuje, że samochód będzie zatankowany do pełna.

Chyba w takiej sytuacji, nie mamy już żadnych wątpliwości, iż właśnie takie rozwiązanie będzie dla nas bardzo korzystne. Tym bardziej, że jeżeli skontaktujemy się z daną firmą oferującą nie tylko pomoc drogową, ale i również wsparcie w postaci aut zastępczych, to szybko przekonamy się, iż ceny zaliczają się do niezwykle przystępnych.

3-(8)

Profesjonalne i bezpieczne holowanie samochodów

Jeżeli zależy Ci na tym, by Twój samochód był bezpiecznie odholowany, warto zwrócić uwagę na sprzęt jakim dysponuje firma oferująca właśnie tego typu usługi. Przykładowo, jeżeli zainteresujemy się firmą pomocdrogowalublin.pl, szybko przekonamy się jakim sprzętem dysponuje załoga, która przyjeżdża na miejsce wezwania. Do holowników zalicza się między innymi MAN TGA, czy też Citroen Jumper. Istotnym czynnikiem mającym wpływ na bezpieczne holowanie pojazdów, jest wykupione ubezpieczenie OC przez przewoźnika. E ten sposób szybko przekonamy się, że jednak na wypadek bardzo przykrych okoliczności, firma nie pozostanie bez odpowiedzialności.

4-(3)

Wycena usług

Zależy Ci na wyszukaniu jak najtańszej firmy oferującej pomoc drogową? Skup się jednak nad tym, że ważniejsze od najniższych kosztów, na pewno będzie bezpieczne oraz profesjonalne zrealizowanie usługi. Dlatego w pierwszej kolejności skup się raczej na sprawdzeniu tego, która firma jest w danej chwili wyposażona w najnowszy sprzęt.

Ponadto istotnym czynnikiem jest także to, czy możesz liczyć na daną firmę bez względu na porę dnia i nocy. Po co trzymać wizytówkę do firmy, która niestety nie będzie dostępna w czasie święta wolnego od pracy, lub nawet w środku nocy. Chyba nikomu nie spodobałoby się czekanie na trasie do rana lub do najbliższego dnia roboczego. Tym bardziej, że mamy często do czynienia z bardzo różnymi warunkami atmosferycznymi.

Warto także dowiedzieć się, czy jeżeli zamówimy holowanie naszego pojazdu, to także zyskamy gwarancję przetransportowania wszystkich osób. Często właśnie ubezpieczalnie podsyłają lawetę, która jest w stanie zabrać tylko kierowcę. Nie można zapominać o tym, że często w podróż wybierają się z nami inni pasażerowie. Ponieważ trzeba będzie zapewnić im bezpieczny powrót do domu.

[Głosów:3    Średnia:3.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ