Jak zadbać o zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą?

0
1327
Jak zadbać o zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą

Jak wiadomo, samochody w dzisiejszych czasach cieszą się ogromną popularnością. To właśnie dzięki nim bez większych problemów jesteśmy w stanie przemieszczać się w dowolne miejsca, niezależnie od tego, jakie warunki atmosferyczne panują na zewnątrz. Niestety jest to bardzo kuszący kąsek dla złodziei, którzy regularnie decydują się na kradzież pojazdów. W jaki sposób skutecznie zabezpieczyć samochód przed kradzieżą? Który ze sposobów jest najbardziej rozsądny? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy zainteresowanych czytelników.

Skorzystaj z lokalizatora samochodu!

Jednym z najskuteczniejszych, jednocześnie najtrudniejszych do wykrycia sposobów na zabezpieczenie pojazdu, jest lokalizator samochodu. Z reguły jest to po prostu pewnego rodzaju nadajnik Bluetooth, który pozwala na sprawdzenie aktualnego miejsca, w którym znajduje się czterokołowiec. Skuteczność w dużym stopniu zależy od tego, z jakim modelem mamy do czynienia. Zazwyczaj lokalizator samochodu ukazuje lokalizację z dokładnością, która wynosi około 200 metrów. Kiedy decydujemy się na tego typu inwestycję, warto wziąć pod uwagę egzemplarz, który dodatkowo posiada „antyzagłuszacz”. Dlaczego? Złodzieje, którzy doskonale znają się na tym co robią, posiadają jammery, których to zadaniem jest zagłuszenie sygnału, przez co namierzenie okaże się nieskuteczne, tym samym lokalizator może okazać się mało przydatny. Warto także wiedzieć o tym, że niektóre modele mają nawet ciekawą opcję wysyłania SMS’a do właściciela, jeśli dojdzie do próby zagłuszenia sygnału.

alarm samochodowy

Tradycyjny alarm samochodowy

Zabezpieczeniem skutecznym dla „przypadkowych” złodziei jest alarm. Te, które zakładane są w sieciach dealerskich nie są doskonałe, dlatego też dla doświadczonych przestępców nie stanowią żadnego wyzwania. Nie od dziś wiadomo, że tworzone są one w taki sposób, aby w razie awarii możliwa była błyskawiczna naprawa, dlatego też wszystkie działają na podobnych zasadach. W konsekwencji złodziej doskonale zdaje sobie sprawę, z jakiego typu zabezpieczeniem ma do czynienia, zna zasadę działania alarmu samochodowego. Warto wspomnieć o tym, że im bardziej nietypowy jest alarm, tym większe prawdopodobieństwo, że grabieżca nie poradzi sobie z problemem.

Zablokowanie skrzyni biegów

Jeszcze kilka lat temu zdecydowanie najskuteczniejszym sposobem na zabezpieczenie samochodu była właśnie blokada skrzyni biegów. Niestety ze względu na to, że to rozwiązanie było coraz częściej rozpowszechniane, złodzieje znacznie lepiej radzą sobie z tego typu utrudnieniami. Wyróżniamy trzy różne rodzaje blokad, mianowicie zewnętrzne, wewnętrzne i elektro-mechaniczne. Mówi się o tym, że wielu przestępców nadal jednak rezygnuje z kradzieży, jeśli zauważy tego typu blokadę. Jej usuwanie jest dość głośne i zajmuje stosunkowo dużo czasu, jednak nie jest w 100% skuteczne.

Wyłącznik pompy paliwa

Ciekawym rozwiązaniem zabezpieczającym samochód przed kradzieżą jest również wyłącznik pompy paliwa. Powinien znajdować się w najmniej spodziewanym, niewidocznym miejscu, aby nie rzucał się w oczy, a złodziej miał ogromny problem z jego znalezieniem. Ważne jest, abyśmy nie musieli się po niego schylać. Dlaczego? Jeśli jesteśmy od dłuższego czasu obserwowani i będziemy regularnie wykonywać nienaturalne ruchy, doświadczeni przestępcy prawdopodobnie zorientują się o istnieniu takiego zabezpieczenia. Jest to świetne rozwiązanie, które warto wziąć pod uwagę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ