Przekładnie planetarne – jaka jest ich budowa i zastosowanie?

0
953
Przekładnie planetarne

Przekładnie planetarne większości osób będą kojarzyły się ze skomplikowanym rozwiązaniem, które stosowane jest wyłącznie w złożonych aplikacjach. Prawda jest jednak taka, że tego rodzaju mechanizmy otaczają nas na co dzień tylko nie do końca zdajemy sobie z tego sprawę.

Przekładnie planetarne – budowa i zasada działania

Na początek, zanim przejdziemy do tego gdzie możemy spotkać przekładnie obiegowe warto wspomnieć o ich budowie i zasadzie działania. Dzięki tym informacjom zdecydowanie łatwiej jest zrozumieć szerokie zastosowani tego rozwiązania. Zacznijmy więc o początku, skąd nazwa? Tutaj analogia do układu słonecznego jest jak najbardziej na miejscu. Przekładnia planetarna składa się z kół głównych oraz kół planetarnych zamontowanych na jarzmie. Dzięki temu można za pomocą trzech sposobów można uzyskać różne wartości przełożeń. Wpływa to na fakt, że możliwe jest przenoszenie mocy z silników o bardzo dużej mocy.

Przekładnie planetarne – zastosowanie i zalety

W tym miejscu można już przejść do zalet i miejsc zastosowania tychże przekładni. Największą zaleta jest wspomniane już przenoszenie mocy z silników o dużej mocy. Daje to bardzo szerokie zastosowanie elementu, co niewątpliwie również jest ogromną zaletą. Do tego dochodzi możliwość łączenia przekładni i uzyskiwania dowolnych przełożeń. W tym miejscu należy zaznaczyć, że taki zestaw charakteryzuje się cichą pracą, co również jest atutem. Jak jest więc zastosowanie przekładni planetarnych? Znaleźć je można w różnego rodzaju pojazdach specjalistycznych, tych które spotykamy na budowach, a także w lokomotywach czy turbinach. Warto wspomnieć, że zakupione przekładnie np. w https://motovario.com.pl/ posiadają również niską awaryjność. Dzięki temu nie ma obaw, że nasza aplikacja przestanie działać i spowoduje opóźnienia np. na produkcji. Warto szukać przekładni planetarnych właśnie u sprawdzonych polskich firm, ponieważ te stawiają na jakość oferowanych produktów i właśnie i bezawaryjność. Dodatkowo można liczyć na pomoc w dobraniu odpowiedniego elementu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ