Ścisła kontrola auta z monitoringiem GPS IKOL CAN!

0
550
Ścisła kontrola auta z monitoringiem GPS IKOL CAN

Kontrola auta jest ważna nie tylko w kontekście flot samochodowych, gdzie stanowi narzędzie do nadzoru nad pracownikami, ale też w samochodach prywatnych. Dzięki lokalizatorowi IKOL CAN, który montuje się bezpośrednio w szynie CAN, możesz mieć dostęp do najbardziej szczegółowych informacji na temat pojazdu. Prześledźmy wiec razem korzyści wynikające z posiadania modułu GPS w swoim aucie!

Jak działa lokalizator IKOL CAN?

Niewielkie urządzenie – lokalizator IKOL CAN – jest montowane w szynie CAN. Przez nią przepływają informacje z czujników rozmieszczonych w całym aucie. Moduł GPS wyłapuje je, a następnie wysyła na serwery IKOL, skąd użytkownik ma do nich dostęp za pomocą dedykowanej platformy lub aplikacji mobilnej. Moduł sczytuje takie informacje jak lokalizacja, poziom paliwa, zapięte pasy, otwarte okna, drzwi i bagażnik i wiele, wiele innych. Dostęp do tych informacji daje pełną kontrolę nad stanem samochodu.

Monitoring paliwa – ulubiona funkcja użytkowników IKOL CAN

Najbardziej pożądane opcje to zawsze te, które pozwalają nam zaoszczędzić. Właśnie dlatego monitoring paliwa jest ulubioną funkcją firmowych i prywatnych użytkowników lokalizatora IKOL CAN. Moduł zbiera informacje na temat poziomu, spalania, a także zakupu paliwa, a całość tych parametrów tworzy system nie do oszukania.

W zależności od tego co spowodowało nadmierne spalanie – czy to gwałtowne manewry, czy też jazda na wysokich obrotach – można szybko zlokalizować problem i dostosować jazdę. Natomiast w przypadki flot samochodowych ścisły monitoring paliwa pozwala na wyeliminowanie oszustw i naciągnięć związanych z tankowaniem oraz spuszczaniem paliwa z aut.

Monitoruj zdarzenia w aucie z IKOL CAN!

Przez magistralę CAN przechodzą wszystkie zdarzenia, które dzieją się w aucie. Instalując moduł IKOL CAN użytkownik ma więc dostęp do każdego czujnika w samochodzie za pośrednictwem raportu zdarzeń. W sprawozdaniu wydarzenia są ujęte w sposób chronologiczny, a każde z nich jest oznaczone dokładną datą i godziną rozpoczęcia oraz zakończenia.

W raporcie CAN znajdują się takie zdarzenia jak:

  • Włączenie/wyłączenie zapłonu
  • Niski poziom paliwa
  • Niezapięte pasy kierowcy
  • Zaciągnięty hamulec ręczny (awaryjny)
  • Zamknięty/otwarty zamek centralny
  • Włączone/wyłączone światła dzienne
  • Włączone/wyłączone światła mijania
  • Włączone/wyłączone światła drogowe
  • Włączone/wyłączone tylne światła przeciwmgłowe
  • Włączone/wyłączone przednie światła przeciwmgłowe
  • Otwarte drzwi

Na tej podstawie można kontrolować kierowców w zarządzaniu flotą, ale przyda się także do prywatnego użytku, gdy np. rodzic pożycza dziecku auto i chce zobaczyć czy jeździ bezpiecznie w pasach i z włączonymi światłami.

Wszystkie funkcje IKOL CAN w aplikacji mobilnej!

Aby zwiększyć wygodę użytkowania moduł IKOL CAN można kontrolować za pomocą aplikacji IKOL Tracker na telefon lub tablet. Dzięki temu gdziekolwiek będziesz możesz mieć wgląd w aktualny stan auta – zobaczysz czy drzwi, okna i bagażnik są zamknięte, czy samochód stoi w odpowiednim miejscu lub czy światła są wyłączone. Opcja jest szczególnie przydatna, gdy pożyczasz auto – wtedy możesz kontrolować czy na pewno jest użytkowane tak, jak powinno.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat lokalizatora IKOL CAN, serdecznie zapraszamy na stronę internetową ikol.pl

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ