Tarcze i klocki hamulcowe – pamiętaj o ich serwisowaniu!

0
1029
Tarcze i klocki hamulcowe

Układ hamulcowy to jeden z najważniejszych elementów składowych całego samochodu. Jeśli zatem podejrzewasz, że mogły ulec zniszczeniu lub zużyciu, jak najszybciej zajmij się ich wymianą. Wymianę klocków oraz tarcz hamulcowych opiszemy w dalszej części artykułu, jednak zanim do niej przejdziemy, postaramy się przybliżyć Ci wszystkie najpotrzebniejsze informacje na ten temat.

Co to są klocki hamulcowe?

Klocki hamulcowe to elementy układu hamulcowego. Ich zadaniem jest przede wszystkim zatrzymywanie samochodu poprzez zacisk klocków na tarczy. Dzięki temu, że klocki są umieszczone w zacisku, ich praca jest efektywna. Warto zaznaczyć, że istnieje wiele różnych rodzajów klocków hamulcowych. W nowych autach coraz rzadziej montuje się hamulce bębnowe. Wynika to przede wszystkim z tego, że znacznie lepiej sprawdzają się hamulce tarczowe. Są one bowiem znacznie bardziej wydajne (działają szybciej i sprawniej), a także lepiej odprowadzają ciepło.

Jak często trzeba wymieniać klocki hamulcowe?

Klocki oraz tarcze hamulcowe należy regularnie serwisować oraz wymieniać. Należy jasno zaznaczyć, że odwlekanie tej czynności może skończyć się naprawdę dużymi kosztami naprawy. Wraz z tarczą oraz klockami, niszczą się inne, sąsiednie elementy, których łączna cena może okazać się naprawdę imponująco duża. Aby tego uniknąć, warto jest regularnie monitorować stan pojazdu. Należy udać się do mechanika jak tylko klocki zaczną wydawać charakterystyczne sygnały świadczące o tym, że czas je wymienić. Szacuje się, że klocki powinno wymieniać się co około 10-20 tys. km w przypadku dynamicznej jazdy po mieście. Jeśli natomiast jeździsz głównie długie trasy, to klocki należy wymieniać średnio co 50-70 tys. km.

Gdzie najlepiej jest kupić klocki i tarcze?

Klocki hamulcowe jesteśmy w stanie zamówić w niemal każdym sklepie z częściami do samochodu. Zawsze jednak powinniśmy upewnić się o jakości wybieranych części zamiennych. Jeśli jednak zależy Ci na sprawdzonych produktach, postaw na części Economy Parts. Dlaczego? Jak wiadomo w przemyśle motoryzacyjnym często stosuje się zamienniki oryginalnych części. Zamienniki przeważnie są jednak nieco gorszej jakości, a co za tym idzie, długość ich eksploatacji również ulega skróceniu. Części zamienne Economy Parts zapewniają Ci wszystko, czego możesz oczekiwać. Charakteryzują się one doskonałą jakością, a także dużą wytrzymałością na czynniki mechaniczne i fizyczne. Części zamienne Economy pochodzą z rodziny grupy Volkswagen. Jeśli zależy Ci na wysokiej jakości częściach w rozsądnej cenie, części Economy sprawdzą się u Ciebie doskonale.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ