Używane auta prosto z salonu? Kup bez ryzyka!

0
2387

Znalezienie takiego samochodu używanego, który będzie nadal w dobrym stanie i będzie mógł posłużyć na dłuższy czas, naprawdę nie jest bardzo skomplikowane. Najważniejsze to wiedzieć, gdzie szukać aut, które mogą spełnić nasze oczekiwania. Tutaj z pomocą przychodzą salony samochodowe.

Salony dealerów aut kojarzymy najczęściej z miejscem, w którym możemy kupić modele prosto z fabryki. Jednak obecnie coraz więcej z nich prowadzi także sprzedaż samochodów używanych. Są to modele pochodzące głównie z leasingu, ale również oddawane w rozliczeniu przez klientów. Najczęściej paroletnie, dlatego nie trafimy na uszkodzone, zniszczone modele, które tak naprawdę powinny znaleźć się na złomowisku.

Oferowane przez dealerów samochody są przede wszystkim sprawdzone – zanim trafią na sprzedaż, są kontrolowane w ASO. W razie wykrytych nieprawidłowości przeprowadzane są niezbędne naprawy. Wymieniane są też zużyte części eksploatacyjne. Dodatkowo, może otrzymać do wglądu wyniki z badania technicznego oraz skorzystać z jazdy próbnej, aby zobaczyć, jak auto sprawuje się na żywo. Dzięki temu kupujący dostaje samochód, który od razu nadaje się do jazdy – bez potrzeby dodatkowych inwestycji.

W salonach dealerskich możemy więc kupić auta w naprawdę świetnym stanie, ale musimy liczyć się wówczas z nieco wyższym kosztem niż przy transakcji przez ogłoszenia czy w komisach. Wynika to głównie z faktu, że na sprzedaż znajdziemy przede wszystkim modele nowsze, nadal w dobrym stanie, które same w sobie mają wyższą wartość. Płacimy też za bezpieczeństwo i pewność, że transakcja będzie udana.

Ponadto w salonach dealerskich możemy liczyć na dodatkowe udogodnienia i bonusy – możemy otrzymać gwarancję na kupione auto, możemy wykupić na miejscu polisę ubezpieczeniową i skorzystać z różnych metod finansowania – kredyt samochodowy, leasing.

Jeśli także interesują cię dobre auta z drugiej ręki, na przykład Honda samochody używane tej marki można sprawdzić już teraz na stronach dealerów, a potem od razu umówić się na jazdę próbną.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ