Wczasy z Prawem Jazdy

0
2278
Wczasy z Prawem Jazdy

Letnie wakacje to najlepszy okres na naładowanie naszych wyczerpanych baterii i pełny relaks w przepięknych miejscowościach, które tętnią turystyką, oraz nęcą orzeźwiającą wodą, piekącym słońcem, wspaniałymi atrakcjami i wiekowymi zabytkami. Jednak okres urlopowy można również wykorzystać na wyrobienie sobie prawa jazdy, łącząc tym samym przyjemne z pożytecznym. Na dzisiejszym rynku jest całkiem spora liczba firm, które oferują swoim turystom nauki jazdy podczas korzystania z letniego wyjazdu.

Dostępne kategorie i wymagane dokumenty

Wczasy z Prawem Jazdy wymagają od osoby zainteresowanej przygotowania kilku niezbędnych dokumentów, zanim wybierze się ona w podróż do upragnionego miejsca. Należy zaopatrzyć się w dowód osobisty lub paszport, badania lekarskie, 1 aktualne zdjęcie 3,5 x 4,5 cm (kolorowe z widocznym lewym uchem), a także oświadczenie rodzica lub opiekuna prawnego o wyrażeniu zgody na rozpoczęcie kursu, jeśli osoba nie ukończyła jeszcze 18 roku życia. Powyższe dokumenty należy złożyć w Wydziale Komunikacji adekwatnym do stałego miejsca zameldowania, gdzie otrzymamy Nr PKK (Profil Kandydata na Kierowcę). Następnie Nr PKK wraz z nr PESEL, kserem dowodu osobistego lub paszportu wysyłamy do ośrodka, w którym mamy zamiar rozpocząć kurs. Można to zrobić za pomocą tradycyjnej poczty lub drogą internetową przez wypełnienie formularza zgłoszeniowego. Podczas wczasów z prawem jazdy możemy uzyskać prawko na kategorie A1, A2, A, B, C, CE i D. Wczasy z prawem jazdy zwieńcza egzamin państwowy w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego (WORD).

Wczasy z Prawem Jazdy
Cennik wczasów z prawem jazdy i opłaty egzaminacyjne

Poza samą nauką jazdy, wczasy z prawem jazdy oferują całe mnóstwo atrakcji turystycznych, dzięki którym będziemy mogli oddać się naszym ulubionym czynnościom i wykorzystać wolny czas na odpoczynek, zabawę i zwiedzanie ciekawych miejsc. W kwestii kursów należy wziąć pod uwagę fakt, że będziemy musieli uregulować opłaty egzaminacyjne, których kwoty różnią się w zależności od wybranej przez nas kategorii. Opłata egzaminacyjna kategorii B to wydatek rzędu 170 zł, natomiast za kategorię A, A1 i A2 zapłacimy ok. 210 zł. Z kolei egzamin państwowy z kategorii C i D kosztuje 230 zł, a z kategorii CE 245 zł. Ceny samych kursów również są uzależnione od kategorii, jaką wybierzemy: kategoria C – 2500 zł (11 dni), kategoria CE – 2300 zł (9 dni), kategoria D z C – 2600 zł (13 dni), a kategoria D z B – 4000 zł (18 dni). Jeżeli preferujemy wczasy z prawem jazdy w innych okresach niż letni, zawsze możemy poszukać firmy, która oferuje wyjazdy o każdej porze roku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ