Żel do opon i szczotki do czyszczenia felg, czyli jak zadbać o koła naszego auta?

0
1791
Żel do opon i szczotki do czyszczenia felg, czyli jak zadbać o koła naszego auta?

Pielęgnacja auto dotyczy nie tylko karoserii i szyb. Aby efekt końcowy był jak najbardziej okazały, należy także zadbać o koła. W jaki sposób możemy to uczynić?

W jaki sposób działa żel do opon?

Myjąc samochód staramy się działać tak, by w całości prezentował się nienagannie. Nie możemy więc skupić się wyłącznie na karoserii. Owszem, jest to jeden z najważniejszych elementów, którego czystość wpływa na wygląd pojazdu. Jednak wszelkie starania mające na celu doprowadzenie karoserii do perfekcji spełzną na niczym, jeśli zapomnimy o kołach. Zwłaszcza, że to jedyny element pojazdu, który bezpośrednio styka się z nawierzchnią. Powierzchnia ta odpowiada bowiem wielkości dłoni. Mimo to wpływa na zużycie paliwa, a także bezpieczeństwo oraz komfort jazdy. Dlatego tak ważną role pełnią też opony. Utrzymują one ciężar pojazdu i pochłaniają wszelkie nierówności. Bardzo ważną rolę pełni bieżnik. Jego rowki odprowadzają wodę spod opony, co pozwala utrzymać kontrolę nad pojazdem. Dlatego ważne jest sprawdzanie głębokości bieżnika. Gdy będzie ona wynosić 1,6 mm, to wówczas powinniśmy wymienić opony na nowe. Co ciekawe, pielęgnacja ogumienia jest także możliwa dzięki specjalnym preparatom. Profesjonalne kosmetyki do opon oczyszczą je z wszelkich zabrudzeń i nadadzą im odpowiedniego koloru i połysku. Jednym z takich produktów jest polimerowy żel do opon. To kompozycja silikonów nadająca gumie satynowe wykończenie. Polimery zawarte w preparacie zabezpieczają powierzchnię opony i nadają jej antystatyczne właściwości. Tego rodzaju produkty znajdziesz w tym miejscu https://autochemia.pl/pol_m_Detailing_Elementy-zewnetrzne_Opony-i-felgi_Pielegnacja-opon-890.html. Ich aplikacja jest bardzo prosta. Po wyczyszczeniu powierzchni wystarczy nałożyć żel do opon na gąbkę, pędzel lub inny aplikator i rozprowadzić ją równomiernie. Preparat schnie około trzydziestu minut.

Kiedy przydadzą się szczotki do czyszczenia felg?

Jednak opony to nie wszystko. Musimy również zadbać o prezencję naszych felg. Do tego jednak sama woda i szampon nie wystarczy. Powierzchnię felg pokrywają bowiem drobiny klocków hamulcowych, które wydostały się na zewnątrz. Dlatego też ich usunięcie jest tak niezwykle trudne. Chyba, że będziemy mieli do tego specjalne środki. Producenci przygotowali w tym celu rozmaite kosmetyki. Jednym z nich jest żel do mycia felg, który skutecznie usunie wszelkie zabrudzenia tego typu. Jego formuła jest bardzo wydajna i radzi sobie nawet z bardzo starym pyłem. Jeśli zabrudzenia znajdują się w trudno dostępnych miejscach, powinniśmy sięgnąć po szczotki do czyszczenia felg. Dzięki niej przywrócimy felgom należyty blask. Szczotki do czyszczenia felg są odporne na działanie preparatów chemicznych, a rękojeść posiada osłonę zabezpieczającą rękę. Sprawdzą się zarówno do felg stalowych, jak i aluminiowych. Sprawdź tutaj, w jakich modelach występują szczotki do czyszczenia felg https://autochemia.pl/pol_m_Detailing_Elementy-zewnetrzne_Opony-i-felgi_Szczotki-do-felg-i-do-opon-1547.html. Korzystając z takich rozwiązań możemy mieć pewność, że nasz samochód będzie prezentował się elegancko w całej swej okazałości.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ