Zmiana koloru felg

0
3461
Zmiana koloru felg

Niejednokrotnie nasza troska o samochód nie ogranicza się to tylko do kwestii technicznych, ale także estetycznych. Właściciele pragną, aby wygląd pojazdu w jak największym stopniu odpowiadał ich gustom. Jedną z opcji jest zmiana koloru felg w samochodzie. Jednak pojawia się pytanie, jak zrobić to najmniejszym kosztem (oczywiście przy zachowaniu odpowiedniego efektu).

Najlepszym sposobem jest lakierowanie. Jednak należy liczyć się z dużymi kosztami, związanymi z wykorzystaniem takiej opcji (samo proszkowanie może wynieść nawet 400 zł). Musimy się jednak liczyć z pewnymi trudnościami technicznymi (np. potrzebą zdjęcia opon z felg i ich ponownego wyważenia). Dla osób, które pragną dokonać modyfikacji prostszymi środkami, dobrym sposobem może okazać się skorzystanie z tzw. „gumy w sprayu” (nazywanej także „folią w sprayu”).

Guma w sprayu

Cały proces opiera się na odpowiednim nałożeniu gumy syntetycznej na powłokę malowanej części. Guma jest elastycznym materiałem, odpornym na różnego rodzaju czynniki zewnętrzne (np. temperaturę, deszcz). Najprostszym sposobem jej nałożenia jest wykorzystanie dozownika w sprayu. Wystarczy odpowiednio przygotować powierzchnię, na którą będziemy nakładali gumę (powinniśmy ją umyć oraz odtłuścić). Ponadto trzeba zabezpieczyć części samochodu, które nie mają zostać nią pokryte. Wystarczy jednak wykorzystać w tym celu zwykłą folię. Spray należy równomiernie rozprowadzić po powierzchni, tak abyśmy uzyskali porządny efekt. Później wystarczy już tylko usunąć jej nadmiar z opon.

Wady i zalety

Zaletami takiego rozwiązania jest niewielki koszt (około 80-150 zł za wszystkie felgi) oraz duży wybór barw. Dzięki temu mamy pewność, że każdy znajdzie odpowiadający mu kolor. Zarówno zaletą jak i wadą gumy syntetycznej jest to, iż można ją w prosty sposób oderwać. Z jednej strony pomaga to poprawić rożnego rodzaju błędy, popełnione w trakcie nakładania, z drugiej musimy brać pod uwagę jej podatności na uszkodzenia mechaniczne (np. przy korzystaniu z myjni).

Jak widać rozwiązanie to pozwala zaoszczędzić nie tylko sporo czasu, ale także pracy. Z drugiej strony nie jest ono tak trwałe jak lakierowanie. Niemniej dzięki występowaniu na rynku produktów tego typu, mamy możliwość samodzielnego zdecydowania, która z tych opcji bardziej odpowiada naszym potrzebom.

[Głosów:2    Średnia:4/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak czyścić samochód
Następny artykułWymiana oleju – co warto wiedzieć?
Redakcja Starszeauta.pl

Uwielbiam auta z duszą, które staram się kolekcjonować w moim garażu. Jestem dumnym posiadaczem Wołgi, Trabanta i starusienkiej Warszawy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ