Historia motocykli: od pierwszych konstrukcji do nowoczesnych maszyn

0
Historia motocykli

Z tego artykułu dowiemy się skąd pochodzi ten fascynujący środek transportu jakim są motocykle.

Skup samochodów – czy warto zastanowić się nad tą opcją?

0
Skup samochodów

Jeśli posiadasz samochód i myślisz o jego sprzedaży, być może natrafiłeś na oferty skupu aut. To opcja, która zdobywa coraz większą popularność w Polsce. Ale czy warto ją rozważać? Zanim zdecydujesz się na ten krok, warto poznać wszystkie aspekty tej formy sprzedaży. W tym artykule przyjrzymy się zaletom i wadom skupu samochodów, aby pomóc Ci w podjęciu świadomej decyzji. Czytaj dalej, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej!

Ile kosztuje auto elektryczne? Sprawdzamy!

0
Ile kosztuje auto elektryczne

Samochody elektryczne cieszą się w naszym kraju rosnącą popularnością. Wynika to nie tylko z faktu, że są to pojazdy niezwykle oszczędne i niezawodne, ale również z rosnącej liczby stacji ładowania. Tylko ile kosztuje auto elektryczne i czy jego zakup może być opłacalny? Sprawdźmy ceny kilku wybranych modeli!

Ile kosztuje auto elektryczne? Spory wydatek, ale i duże oszczędności

Jeżeli zastanawiasz się, ile kosztuje auto elektryczne, z całą pewnością zależy Ci na wykazie cen poszczególnych modeli. Do najtańszych samochodów tego typu zaliczamy takie samochody, jak Nissan LEAF, Opel Corsa, Renault ZOE oraz KIA e-Soul. Każdy z nich kosztuje około 120-140 tysięcy złotych. Droższe, ale i bardziej wydajne oraz zaawansowane technicznie pojazdy, takie jak Audi e-tron, Mercedes EQC czy Toyota bZ4X to już dużo większy wydatek – minimum 300 tysięcy złotych. Oczywiście mówimy tu o autach nowych, prosto z salonu – używane zakupisz o wiele taniej. Ile kosztuje auto elektryczne z rynku wtórnego? Możesz zakupić je nawet za 60-70 tysięcy złotych, co wydaje się być ciekawą alternatywą.

Czy w takim razie wybór „elektryków” to opłacalne rozwiązanie? Tak, ponieważ pomimo dość wysokich cen, są to pojazdy o wiele tańsze w eksploatacji od swoich spalinowych odpowiedników. Wynika to z tego, że ceny prądu wciąż są dużo niższe (nawet 3-krotnie) od cen paliwa. Co więcej, samochody elektryczne są mniej awaryjne, dzięki czemu unikniesz częstych usterek i wizyt w serwisie.

Pamiętaj! Zakup auta elektrycznego może zostać dofinansowany, co pozwoli Ci zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Wystarczy skorzystać z rządowego programu „Mój elektryk”, by o wiele łatwiej spełnić swoje marzenie o nowoczesnym samochodzie.

Tańsza alternatywa? Samochód hybrydowy!

Jeżeli szukasz alternatywy, która zapewni Ci równie wysoki komfort i spore oszczędności, postaw na hybrydę. To połączenie silnika spalinowego oraz elektrycznego, które posiada wiele zalet. Do tych najważniejszych zaliczamy:

  • niższe zużycie paliwa (w porównaniu do samochodów zasilanych wyłącznie benzyną);
  • możliwość odzyskiwania energii podczas hamowania, co zmniejsza koszty eksploatacji;
  • duży komfort jazdy oraz dobre osiągi;
  • niewielką awaryjność;
  • ekologię.

Na rynku nie brakuje wysokiej klasy samochodów hybrydowych, za które zapłacisz rozsądną cenę. Prym w tej dziedzinie wiedzie Toyota, której hybrydy posiadają nowoczesne napędy zapewniające niezawodność zarówno podczas krótkich podróży w mieście, jak i na długich trasach. Do polecanych modeli zaliczamy między innymi Toyotę Prius Plug-in Hybrid, Yaris Hybrid, C-HR Hybrid, Corollę Sedan Hybrid oraz RAV4 Hybrid.

Chcesz dowiedzieć się, ile kosztuje auto elektryczne lub hybrydowe albo pragniesz dowiedzieć się więcej na temat tego rodzaju pojazdów? W takim razie warto odwiedzić stronę https://www.toyota-okecie.pl/, gdzie znajdziesz niezbędne informacje i zyskasz możliwość pozyskania finansowania na korzystnych warunkach, co pozwoli Ci spełnić marzenie o wysokiej klasy samochodzie!

Licencje transportowe w Polsce: Klucz do sukcesu w transporcie międzynarodowym

0
Licencje transportowe w Polsce

Licencje transportowe są nieodzownym elementem funkcjonowania firm zajmujących się transportem zarówno na terenie kraju, jak i poza jego granicami. Znając nie tylko ich rodzaje, ale i szczegółowe przepisy z nimi związane, polskie przedsiębiorstwa transportowe zdobywają klucz do sukcesu na międzynarodowym rynku.

Polska, jako członek Unii Europejskiej, musi przestrzegać unijnych regulacji dotyczących transportu. Każde przedsiębiorstwo transportowe pragnące prowadzić działalność na terenie UE, musi być w posiadaniu odpowiedniej licencji. Dla firm z Polski dostępne są trzy podstawowe rodzaje licencji: licencja transportowa na przewóz krajowy, licencja na przewóz międzynarodowy i licencja na przewóz osób. Każda z nich pozwala na wykonywanie konkretnego rodzaju działalności i jest dostosowana do specyfiki danego segmentu rynku transportowego.

Licencja na przewóz krajowy umożliwia prowadzenie działalności transportowej na terenie Polski. Zaś licencja na przewóz międzynarodowy pozwala na prowadzenie przewozów między krajami Unii Europejskiej oraz między krajami UE a krajami trzecimi. Licencja na przewóz osób jest konieczna dla przedsiębiorstw zajmujących się przewozem pasażerów, zarówno w kraju, jak i za granicą.

Te licencje są nie tylko wymogiem prawnym, ale stanowią również gwarancję profesjonalizmu i wiarygodności firmy w oczach klientów oraz partnerów biznesowych. Dlatego też, odpowiednie licencje mogą być kluczem do sukcesu firmy transportowej na rynku międzynarodowym.

W Polsce, licencji udziela Prezes Urzędu Transportu Drogowego. Proces ubiegania się o licencję jest skomplikowany i wymaga od przedsiębiorstwa spełnienia szeregu warunków, takich jak odpowiednie kwalifikacje zawodowe, zdrowie kierowców, odpowiednie pojazdy, a także solidność finansowa. Przedsiębiorstwo musi również udowodnić, że dysponuje odpowiednim zapleczem technicznym oraz, że jest w stanie zagwarantować bezpieczeństwo przewozów.

Polskie firmy transportowe, które spełniają te wymagania, zdobywają dostęp do ogromnego rynku Unii Europejskiej, gdzie mogą konkurować z przedsiębiorstwami z innych krajów członkowskich. Licencje transportowe, poprzez określenie standardów i wymagań, pomagają w utrzymaniu wysokiej jakości usług transportowych, co jest kluczowe dla zdobycia zaufania klientów i partnerów biznesowych.

Podsumowując, licencje transportowe są nieodłącznym elementem działalności firm transportowych w Polsce. Przedsiębiorstwa, które chcą osiągnąć sukces na międzynarodowym rynku transportowym, muszą zrozumieć ich znaczenie i szczegółowe przepisy z nimi związane. Spełnienie tych warunków może otworzyć drzwi do ogromnych możliwości, które stwarza rynek Unii Europejskiej. Pomóc w uzyskaniu tych dokumentów i pozwoleń z pewnością może firma BOS Licencje Transportowe, która z powodzeniem wzięła na siebie wszelkie formalności w kilkuset przypadkach. Kliknij w link i przekonaj się sam!

Jak przedłużanie rzęs może zmienić wyraz twarzy?

0
produkty do rzęs i brwi

Przedłużanie rzęs to doskonały sposób na podkreślenie naturalnej urody i dodać trochę ekstra blasku do spojrzenia. Dzięki różnym technikom i materiałom, takim jak jedwabne lub syntetyczne rzęsy, możesz osiągnąć efekt naturalnych rzęs o różnej długości i objętości.

Technika 1:1 polega na przyklejaniu pojedynczej sztucznej rzęsy do jednej naturalnej rzęsy. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą subtelnie podkreślić swoje oczy i uzyskać bardziej naturalny wygląd. Jeśli zależy Ci na większej objętości, warto rozważyć technikę objętościową.

W tej metodzie do jednej naturalnej rzęsy przykleja się kilka cieńszych sztucznych włosków, co daje efekt pełniejszych i bardziej gęstych rzęs. Nie ważne czy wybierzesz jedwabne czy syntetyczne rzęsy oraz którą techniką się zdecydujesz – przedłużanie rzęs pozwoli Ci poczuć się pewniej i piękniej w swojej skórze.

Jeśli marzysz o pięknych i zmysłowych rzęsach, to przedłużanie rzęs może być dla Ciebie idealnym rozwiązaniem! Dzięki temu zabiegowi możesz osiągnąć efekt naturalnych i gęstych rzęs, które dodadzą Twojemu spojrzeniu wyjątkowego uroku.

Przedłużanie rzęs polega na doklejaniu jedwabnych lub syntetycznych włosków do Twoich naturalnych rzęs. Możesz wybrać długość i objętość, która najbardziej Ci odpowiada, aby uzyskać wymarzony efekt. Technika 1:1 polega na przyklejaniu pojedynczego włoska do jednej naturalnej rzęsy, co daje subtelny i delikatny efekt. Natomiast technika objętościowa pozwala na przyklejenie kilku cienkich włosków do jednej naturalnej rzęsy, co daje efekt bardziej gęstych i bujniejszych rzęs.

Nie musisz już się martwić o codzienne tuszowanie czy sztuczne nakładanie sztucznych rzęs. Przedłużone rzęsy utrzymują się przez dłuższy czas i wyglądają niesamowicie naturalnie. Teraz możesz cieszyć się pięknie podkreślonymi oczami bez wysiłku! Pamiętaj jednak, że przedłużanie rzęs wymaga wizyty u profesjonalnego stylisty. Wybierz zaufanego specjalistę, który posiada doświadczenie w tej dziedzinie, aby uzyskać najlepsze rezultaty.

Każda stylistka rzęs na co dzień wykorzystuje do swojej pracy profesjonalne pęsety do rzęs. Te drobne, niepozorne akcesoria są niezwykle wygodne i łatwe w użyciu, a bogaty wybór modeli z naszego sklepu Rarity Shop pozwoli Ci wybrać pęsety do rzęs idealnie dopasowane do Twoich potrzeb.

Jeśli marzysz o pięknych i gęstych rzęsach, to przedłużanie rzęs może być idealnym rozwiązaniem dla Ciebie! Dzięki temu zabiegowi, możesz osiągnąć efekt naturalnych rzęs, które będą wyglądać jak Twoje własne, tylko bardziej długie i pełne. Podczas przedłużania rzęs, stosuje się różne techniki i rodzaje materiałów. Możesz wybrać między innymi rzęsy jedwabne lub syntetyczne. Rzęsy jedwabne są delikatniejsze i bardziej naturalnie wyglądające, podczas gdy rzęsy syntetyczne mogą dodawać więcej objętości.

Jeśli zależy Ci na długich i kuszących spojrzeniach, technika 1:1 może być dla Ciebie odpowiednia. Polega ona na aplikowaniu pojedynczych sztucznych rzęs na każdą naturalną rzeskę. Dzięki temu uzyskujesz efekt maksymalnej długości.

Natomiast jeśli chcesz mieć jeszcze większą objętość, warto zainteresować się techniką objętościową. Ta metoda polega na aplikowaniu kilku cienkich sztucznych rzęs na jedną naturalną rzeskę. Efekt jest naprawdę imponujący! Przedłużanie rzęs to doskonały sposób na podkreślenie swojego piękna i zyskanie pewności siebie. Niezależnie od tego, jaki efekt chcesz osiągnąć, istnieje odpowiednia technika i rodzaj rzęs dla Ciebie.

Co może wpłynąć na dyskomfort naszej jazdy samochodem? Jak działa łącznik stabilizatora?

0
łącznik stabilizatora

Zastanawialiście się może kiedyś, co ma istotny wpływ na komfort waszej jazdy? Odpowiedzi będzie zapewne wiele, natomiast my chcemy zwrócić uwagę na jeden ważny element zawieszenia. Jest nim łącznik stabilizatora. Dlaczego akurat ten podzespół ma tak znaczący wpływ na jazdę? Zbadajmy bliżej temat.

Ścisła kontrola auta z monitoringiem GPS IKOL CAN!

0
Ścisła kontrola auta z monitoringiem GPS IKOL CAN

Kontrola auta jest ważna nie tylko w kontekście flot samochodowych, gdzie stanowi narzędzie do nadzoru nad pracownikami, ale też w samochodach prywatnych. Dzięki lokalizatorowi IKOL CAN, który montuje się bezpośrednio w szynie CAN, możesz mieć dostęp do najbardziej szczegółowych informacji na temat pojazdu. Prześledźmy wiec razem korzyści wynikające z posiadania modułu GPS w swoim aucie!

Jak działa lokalizator IKOL CAN?

Niewielkie urządzenie – lokalizator IKOL CAN – jest montowane w szynie CAN. Przez nią przepływają informacje z czujników rozmieszczonych w całym aucie. Moduł GPS wyłapuje je, a następnie wysyła na serwery IKOL, skąd użytkownik ma do nich dostęp za pomocą dedykowanej platformy lub aplikacji mobilnej. Moduł sczytuje takie informacje jak lokalizacja, poziom paliwa, zapięte pasy, otwarte okna, drzwi i bagażnik i wiele, wiele innych. Dostęp do tych informacji daje pełną kontrolę nad stanem samochodu.

Monitoring paliwa – ulubiona funkcja użytkowników IKOL CAN

Najbardziej pożądane opcje to zawsze te, które pozwalają nam zaoszczędzić. Właśnie dlatego monitoring paliwa jest ulubioną funkcją firmowych i prywatnych użytkowników lokalizatora IKOL CAN. Moduł zbiera informacje na temat poziomu, spalania, a także zakupu paliwa, a całość tych parametrów tworzy system nie do oszukania.

W zależności od tego co spowodowało nadmierne spalanie – czy to gwałtowne manewry, czy też jazda na wysokich obrotach – można szybko zlokalizować problem i dostosować jazdę. Natomiast w przypadki flot samochodowych ścisły monitoring paliwa pozwala na wyeliminowanie oszustw i naciągnięć związanych z tankowaniem oraz spuszczaniem paliwa z aut.

Monitoruj zdarzenia w aucie z IKOL CAN!

Przez magistralę CAN przechodzą wszystkie zdarzenia, które dzieją się w aucie. Instalując moduł IKOL CAN użytkownik ma więc dostęp do każdego czujnika w samochodzie za pośrednictwem raportu zdarzeń. W sprawozdaniu wydarzenia są ujęte w sposób chronologiczny, a każde z nich jest oznaczone dokładną datą i godziną rozpoczęcia oraz zakończenia.

W raporcie CAN znajdują się takie zdarzenia jak:

  • Włączenie/wyłączenie zapłonu
  • Niski poziom paliwa
  • Niezapięte pasy kierowcy
  • Zaciągnięty hamulec ręczny (awaryjny)
  • Zamknięty/otwarty zamek centralny
  • Włączone/wyłączone światła dzienne
  • Włączone/wyłączone światła mijania
  • Włączone/wyłączone światła drogowe
  • Włączone/wyłączone tylne światła przeciwmgłowe
  • Włączone/wyłączone przednie światła przeciwmgłowe
  • Otwarte drzwi

Na tej podstawie można kontrolować kierowców w zarządzaniu flotą, ale przyda się także do prywatnego użytku, gdy np. rodzic pożycza dziecku auto i chce zobaczyć czy jeździ bezpiecznie w pasach i z włączonymi światłami.

Wszystkie funkcje IKOL CAN w aplikacji mobilnej!

Aby zwiększyć wygodę użytkowania moduł IKOL CAN można kontrolować za pomocą aplikacji IKOL Tracker na telefon lub tablet. Dzięki temu gdziekolwiek będziesz możesz mieć wgląd w aktualny stan auta – zobaczysz czy drzwi, okna i bagażnik są zamknięte, czy samochód stoi w odpowiednim miejscu lub czy światła są wyłączone. Opcja jest szczególnie przydatna, gdy pożyczasz auto – wtedy możesz kontrolować czy na pewno jest użytkowane tak, jak powinno.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat lokalizatora IKOL CAN, serdecznie zapraszamy na stronę internetową ikol.pl

Kontrolki w aucie – co oznaczają i które są najważniejsze?

0
Kontrolki w aucie

We współczesnych samochodach, niezależnie od ich przeznaczenia, wykorzystywanych jest wiele różnych typów kontrolek. Są one odpowiedzialne za przekazywanie kierowcy wielu istotnych informacji. W starszych pojazdach kontrolek było tylko kilka, a w dzisiejszych jest ich znacznie więcej. To z kolei może prowadzić do różnych problemów i nieporozumień. Warto więc bliżej zapoznać się z objaśnieniem różnych znaków.

Podstawowy podział kontrolek na desce rozdzielczej

Na deskach rozdzielczych w wielu samochodach dostępne są trzy podstawowe typy kontrolek. Istotność przekazywanych przez nie informacji jest podobna jak w przypadku kolorów sygnalizacji świetlnej. Dostępne są więc następujące typy kontrolek:

  • Czerwone – są to kontrolki o charakterze ostrzegawczym po zapaleniu których należy zatrzymać pojazd, a w dalszą drogę można ruszyć jedynie po usunięciu wskazywanej awarii.
  • Żółte lub pomarańczowe – takie kontrolki spełniają zadania informacyjno-ostrzegawcze, a także sugerują, aby przy najbliższej okazji sprawdzić poszczególne elementy pojazdu, jednak niekoniecznie wymagają natychmiastowego zatrzymania. Dodatkowo mogą one informować o włączeniu różnych funkcji w pojeździe.
  • Zielone (albo niebieskie w niektórych autach) – spełniają zadania informacyjne. Przy włączonych kontrolkach tego typu, dalsza jazda samochodem jest możliwa i bezpieczna.

Czerwone kontrolki i ich przykłady

Zapalenie się czerwonej kontrolki w samochodzie, informuje najczęściej o jakiejś awarii. Dalsza jazda może grozić wypadkiem, więc konieczne jest zatrzymanie pojazdu i wezwanie pomocy. Do grona powszechnych przykładów tego typu można zaliczyć następujące kontrolki:

  • awaria układu hamulcowego lub zaciągnięty hamulec ręczny – okrąg w nawiasie z wykrzyknikiem w środku,
  • zużycie klocków hamulcowych – okrąg w nawiasie bez wykrzyknika,
  • awaria układu wspomagania kierownicy – ikona kierownicy z wykrzyknikiem,
  • niewłaściwe naładowanie akumulatora – czerwony symbol akumulatora,
  • niski poziom oleju – ikona pojemnika olejowego,
  • za wysoka temperatura płynu chłodzącego – termometr z wodą w tle.

Pomarańczowe i żółte kontrolki oraz ich przykłady

Pomarańczowe albo żółte kontrolki w pojazdach są odpowiedzialne za informowanie o złym przygotowaniu samochodu do jazdy oraz o nieprawidłowym działaniu pewnych funkcji oraz o awariach, które wpływają niekorzystnie na jazdę i warto je usunąć przy najbliższej okazji. Dodatkowo mogą one ostrzegać o trudnych warunkach drogowych. Przykłady takich kontrolek są następujące:

  • awaria zewnętrznych świateł – żarówka z wykrzyknikiem,
  • awaria układu ABS – koło w nawiasie z napisem ABS w środku,
  • uszkodzenie skrzyni biegów – koło zębate z wykrzyknikiem w środku,
  • niski poziom płynu do spryskiwaczy – symbol szyby przedniej oraz fontanny,
  • rezerwa paliwa – symbol dyspozytora paliw,
  • włączenie świateł przeciwmgłowych – reflektor i trzy równoległe linie przecięte linią pofalowaną,
  • ogrzewanie tylnej szyby – prostokąt i falujące strzałki.

Warto wybrać się do sprawdzonego mechanika samochodowe z serwisu: fixmycar.pl:

Podstawowe informacje na temat zielonych i niebieskich kontrolek

Taki kolor kontrolek nie daje żadnego powodu do niepokoju. Informują one najczęściej o aktualnie uruchomionych funkcjach pojazdu. Oto ich przykłady:

  • kierunkowskazy i światła awaryjne – symbole strzałek skierowanych w lewo i prawo,
  • tempomat – prędkościomierz ze strzałką z boku,
  • wspomaganie parkowania – litera P i mały trójkąt z boku.

Chcę kupić samochód używany, czym się kierować dokonując zakupu?

0
Chcę kupić samochód używany, czym się kierować dokonując zakupu

W obecnych czasach wiele osób decyduje się nabyć samochód używany. Na rynku jest ich naprawdę dużo, bo takie auta możemy nabywać w licznych komisach samochodowych, od sprzedawców trudniących się sprowadzaniem aut z zagranicy oraz od osób prywatnych, które wystawiają w Internecie ogłoszenia. Kilka porad, na temat zakupu używanych aut powinny poznać przede wszystkim te osoby, które kupują używane auto po raz pierwszy oraz wszyscy ci, którzy mają niewielką wiedzę w tym zakresie.

Jakie auto wybrać?

Osoba, które chce nabyć samochód używany na wstępie powinna zastanowić się nad tym, jakie auto będzie odpowiadało jej potrzebom. Trzeba wziąć pod uwagę to, czy potrzebuje ona mieć przede wszystkim auto miejskie na zakupy czy może będzie jeździć w dalekie trasy. Ważne jest także to ile osób będzie korzystało z samochodu oraz jak duży bagaż będzie przewożony.

O czym pamiętać kupując używane auto?

Zdecydowanie najbezpieczniejszym sposobem na sprawdzenie auta, które chcemy kupić jest udanie się na stację diagnostyczną. Z pomocą doświadczonego mechanika może wtedy poddać ocenie stan techniczny samochodu, zużycie podzespołów i zapytać ile będzie kosztowała wymiana poszczególnych elementów. Wiele osób używa także miernika lakieru aby sprawdzić czy nie mamy do czynienia z egzemplarzem powypadkowym.

Wiele o danym samochodzie powie nam także jego wnętrze, dlatego należy oglądać je bardzo dokładnie. Przyglądamy się więc desce rozdzielczej, kierownicy, skrzyni biegów i pedałom. Należy zwrócić uwagę na zużycie tapicerki. Warto się też przyjrzeć plastikowym elementom i sprawdzić czy są solidnie zamontowane. Jeśli jest inaczej to zachodzi podejrzenie, że były już zdejmowane przy naprawach.

Na co uważać oglądając używane auto?

Podczas oglądania auta z zewnątrz trzeba zwrócić uwagę na to czy nie widać wgnieceń i nie ma różnych odcieni na lakierze. Gdy dostrzeżemy nierówne szczeliny pomiędzy elementami samochodu może to budzić podejrzenie, że auto jest powypadkowe. Warto też dokładnie poszukać śladów rdzy na nadkolach, progach i dolnej części drzwi. Trzeba liczyć się z tym, że każde takie ognisko wygeneruje wydatki. Dobrze jest też przyjrzeć się oponom. Jeśli ich zużycie jest nierównomierne to powinno nas to zaniepokoić. Być może mamy do czynienia z nieprawidłową geometrią albo ktoś nieprofesjonalnie wykonał naprawę. Nabywcy często dokładnie oglądają silnik, bo jak wiadomo jest to jeden z ważniejszych i droższych elementów samochodu. Naszą czujność powinien wzbudzić silnik dokładnie wymyty. Może to oznaczać, że właściciel próbuje coś zatuszować, na przykład wyciek oleju a to zdarza się dosyć często, gdy sprzedawane są samochody używane

Jeśli podawany przebieg auta wydaje się podejrzanie niski, warto przyjrzeć się zużyciu elementów w środku oraz posłuchać pracy silnika. Czujność powinny wzbudzić niskie przebiegi w dieslach, bo jak wiadomo raczej nikt nie kupuje takiego auta, żeby jeździć po mieście. Podobnie jest z instalacją LPG. Jeśli ktoś się na taką zdecydował to prawdopodobnie jeździ dużo i liczył na zwrot z inwestycji.

Udając się na oględziny samochodu dobrze jest zabrać ze sobą kogoś, kto zna się na samochodach. Będzie wtedy większa szansa, że dostrzeże on coś, czego nie widzi przyszyły nabywca. Dodatkowo druga osoba, będzie przydatna jako ktoś, kto ostudzi nasze zapędy na wypadek nieuzasadnionego zachwytu nad autem. Decyzję o zakupie lepiej zawsze podejmować na spokojnie, po pewnym czasie.

Samochód używany nie znaczy zły, u dealera jak nowy, z gwarancją

0
volvo

Każdy z nas wie doskonale, że nowe auto z serwisu to najlepsze rozwiązanie. Zdarzają się jednak sytuacje, gdy w grę wchodzi tylko auto używane. Popyt na samochody z drugiej ręki jest bardzo duży. Auta kupujemy w komisach samochodowych, jak i na aukcjach internetowych. Nabywca szuka najlepszej okazji, by kupić dobry samochód w dobrej lokalizacji, natomiast sprzedawca o klienta walczy, najlepiej jak potrafi. Jednym z najlepszych sposobów na sfinalizowanie transakcji, jest atrakcyjna cena i zapewnienie gwarancji. Dlatego też często możemy trafić na auto używane, objęte tzw. gwarancją. Czy w ten sposób unikniemy ryzyka i rozczarowania? Czy na używane samochody naprawdę jest gwarancja?

Używane auto z gwarancją? – Tak, ale…

Zakup używanego auta od prywatnego sprzedawcy to spore ryzyko, a podczas oględzin trzeba sprawdzić praktycznie wszystko. Czasem jednak nawet doświadczony mechanik, nie wykryje wszystkich usterek od razu. Czasem samochód wydaje się sprawny, a jednak okazuje się nieopłacalny. Dlatego jednym z najlepszych sposobów na zawarcie transakcji, jest konkurencyjna cena i zapewnienie gwarancji. Gwarancja na samochód używany wzbudza większe zaufanie. Podnosi poczucie bezpieczeństwa i zmniejsza ryzyko straty, więc uznajemy ją za dobre rozwiązanie. Warto jednak pamiętać, że gwarancja na samochody używane, którą proponują nam podmioty prywatne, to nie jest taka sama gwarancja, jaką znamy. Jest to gwarancja, lecz tylko w teorii i nie zawsze odpowiednio nas chroni. Jak to możliwe? Dlaczego tak się dzieje? Przecież gwarancja ma stanowić zabezpieczenie!

Owszem, lecz owa “gwarancja” jest po prostu rozszerzoną polisą ubezpieczeniową, a ubezpieczyciel zawsze się chroni odpowiednią umową! Polisa zabezpiecza oczywiście też i nasze interesy na kilka miesięcy, ale obejmuje zwykle tylko wybrane naprawy i usterki… Wszystko zależy od warunków umowy, ale zdarzają się sytuacje, gdy auto się psuje i wymaga naprawy, a my mimo gwarancji dużą część kosztów musimy pokryć sami! Bezpłatne naprawy usterek, mogą być objęte limitem, a ich koszty mogą być ograniczone. Jeśli podczas naprawy limit zostanie przekroczony, musimy pokryć różnicę w cenie, opróżniając własne kieszenie… Używane auto z tzw. gwarancją jest zatem opcją ciekawą, ale niestety nie idealną. Wszystko zależy od warunków umowy, więc w niektórych przypadkach zakup wciąż jest ryzykowny. Zdecydowanie lepiej postawić na używane Volvo z gwarancją serwisową!

Używane Volvo z gwarancją serwisową czy auto z rozszerzoną polisą ubezpieczeniową?

Obawiasz się ryzyka? Boisz się rozczarowania? Nie trać zatem czasu i idź do salonu Volvo od razu. Używane Volvo z gwarancją to zmniejszenie ryzyka do zera. Marka Volvo słynie bowiem z tego, że na pierwszym miejscu stawia jakość i bezpieczeństwo. Potwierdzają to m.in. rankingi, zestawienia i testy zderzeniowe, z których wynika, że warto postawić na Volvo zarówno używane, jak i nowe. Wybierając używane Volvo z gwarancją, możemy odbyć jazdę testową i zweryfikować stan techniczny pojazdu w serwisie ASO lub w niezależnym warsztacie samochodowym. Na etapie weryfikacji komputerowej, możemy sprawdzić raport VIN, w którym znajdziemy m.in. dane techniczne i wyposażenie fabryczne, informacje o ewentualnych kolizjach, stłuczkach i szkodach, chronologiczną historię pojazdu, bazę samochodów kradzionych czy informacje o wezwaniach serwisowych.

Salon Volvo to podmiot bezpieczny i sprawdzony, mamy więc całkowitą pewność, że wybrany model jest sprawny technicznie i dobrze zabezpieczony. Używane samochody Volvo objęte są też gwarancją serwisową, która jest dla nabywcy realną polisą ochronną. Gwarancja serwisowa na używane Volvo może przybierać formę dowolną, lecz najczęściej w przypadku usterki pojazdu kierowani jesteśmy do serwisu marki, gdzie mechanicy dokładnie oglądają auto i decydują, jak usunąć problem szybko i sprawnie, biorąc pod uwagę gwarancję. Jest to zdecydowanie lepsza opcja niż rozszerzona polisa ubezpieczeniowa. Takiego zabezpieczenia i pewności nie otrzymamy w żadnym komisie samochodowym.