Ceny OC – jak to z nimi jest?

0
2300
Ceny OC - jak to z nimi jest?

Czy wiesz, że każde towarzystwo ma inną ofertę cenową ubezpieczenia OC, choć ta polisa zawsze działa w tym samym zakresie? Żeby było ciekawiej, wysokość składek jest ustalana indywidualnie, dla każdego kierowcy z osobna. Łatwo się w tym wszystkim pogubić, dlatego wskazujemy kluczowe czynniki, które wpływają na wycenę OC. Dowiedz się, jak to jest z obowiązkowym ubezpieczeniem.

Porównywarka OC

Być może nie zdajesz sobie z tego, ale bez problemu można znaleźć tanie OC na najtaniejuagenta.pl. To porównywarka kilkudziesięciu polskich towarzystw ubezpieczeniowych. Wypełniasz formularz i otrzymujesz odpowiedź na nurtujące Cię pytanie – gdzie płaci się najmniej? Okienka, w które należy wpisać konkretne dane, dużo mówią o tym, co biorą pod uwagę ubezpieczyciele. W takim razie – do dzieła! Wymieńmy najważniejsze czynniki.

Parametry pojazdu

Ubezpieczycieli interesuje, o jaki samochód chodzi. Wiadomo, że z punktu widzenia towarzystwa więcej zaufania można mieć do posiadaczy aut rodzinnych, małolitrażowych, nienadających się do wyścigów. Im bardziej sportowy, pojemny, szybszy pojazd, tym droższe może być OC. Dlatego ubezpieczyciele pytają o rok produkcji, markę, model, rodzaj paliwa, pojemność silnika, liczbę drzwi, wersję wyposażeniową, a nawet kolor karoserii.

Zniżki za bezszkodową jazdę

Ubezpieczyciele, zgodnie z zapisami ustawy, honorują bezszkodową jazdę, a więc całe lata, kiedy nie jesteś sprawcą kolizji lub wypadku. W nagrodę można uzbierać do 60% zniżek. Przy wysokich cenach OC taki rabat zdecydowanie się przydaje. Wniosek? Po prostu opłaca się jeździć bezpiecznie, nie tylko z najbardziej oczywistych względów związanych z bezpieczeństwem.

W pakiecie taniej

Wpływ na cenę OC może mieć również to, czy decydujesz się na więcej ubezpieczeń w danej firmie. Dla szczególnie często jeżdżących kierowców, posiadających wartościowe auta i określone potrzeby, pakiet złożony z OC, AC, NNW i assistance jest przydatny i potrzebny, choć nieobowiązkowy. Dowiedz się więcej, jak oszczędzić zamawiając kilka ubezpieczeń naraz – odwiedź stronę Najtaniej u Agenta!

Dane właściciela

To, ile masz lat, gdzie mieszkasz, jaki jest Twój stan cywilny, zawód, a nawet wykształcenie, wpływa na wysokość OC. Ubezpieczyciel zestawia wszystkie ważne informacje, żeby stworzyć sobie Twój indywidualny profil. Czy jest bliski ideału „bezpiecznego kierowcy”? Cóż, młody wiek i brak doświadczenia za kółkiem są sporym utrudnieniem, dlatego zaraz po ukończeniu prawka trzeba się liczyć z bardzo wysokim OC. Sposobem na ominięcie tego ograniczenia jest współwłasność pojazdu z bardziej doświadczonym kierowcą, który dysponuje dużymi zniżkami. Pamiętaj, że bycie rodzicem również działa na Twoją korzyść, ponieważ ubezpieczyciele uważają takie osoby za bardziej odpowiedzialne, ostrożniejsze za kierownicą.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ