Jak funkcjonuje skup samochodów?

0
2495
Jak funkcjonuje skup samochodów?

Dość znane miejsce i często odwiedzane przez właścicieli starszych i bardziej zdezelowanych aut, aczkolwiek pytanie czy na pewno tylko takie samochody przyjmowane są przez skupy? Wiesz o nich coś więcej? Jeśli odpowiedź brzmi nie, to koniecznie powinieneś zapoznać się z poniższym artkułem, gdzie po krótce opowiemy o celach i funkcjonowaniu przeciętnego skupu aut w dużym mieście. Wówczas dowiesz się też jakie cechy powinien posiadać profesjonalny skup, kiedy sam będzie potrzebował pozbyć się swojego auta.

Jakie samochody przyjmuje skup?

W tej kwestii nie powinny istnieć żadne ograniczenia, ponieważ skupy samochodów w przeciwieństwie do autokomisów mają za zadanie przyjmować każdy typ pojazdu i to niezależnie od tego w jakim stanie znajduje si obecnie. Kompletnie odmienne zasady panują właśnie w komisach samochodowych, które mają prawo zastrzec sobie przyjmowanie wyłącznie samochodów sprawnych i prezentujących się co najmniej w dobrym stanie. To podstawowa różnica pomiędzy nimi i ona zdecydowanie wpływa na częstotliwości wybierania jednego z nich, czyli skupu samochodów.

Właśnie tam kierowcy, którzy chcą pozbyć się swojego samochodu mogą czuć się pewniej i liczyć na wsparcie, ponieważ odkupiony zostanie od Ciebie zarówno samochód osobowy, dostawczy, terenowy, jak i samochody powypadkowe, poleasingowe, zabytkowe i wszelkie inne. Nie istnieją żadne kryteria odrzucające Twój samochód w selekcji, ponieważ takowa w ogóle nie funkcjonuje. W rezultacie Twój samochód może być uszkodzony, porysowany czy też mieć na swoim koncie setki tysięcy przejechanych kilometrów, a mimo wszystko zostanie odkupiony – ewentualnie za niższą cenę.

Jak to działa?

Teraz powstaje kolejne pytanie w jaki sposób można zgłosić się przykładowo do skupu aut w Warszawie. Wszystko zależy od polityki działania w konkretnej firmie, ponieważ niektóre skupy aut posiadają już gotowe do uzupełnienia formularze kontaktowe na stronie www, gdzie wystarczy, że wpiszesz wszystkie najpotrzebniejsze do wyceny informacje, jak na przykład przebieg kilometrów, rodzaj silnika, marka samochodu czy jego rocznik, a także proponowaną przez Ciebie cenę. Wówczas w krótkim czasie powinieneś otrzymać odpowiedź zwrotna wraz z wyceną do ewentualnej negocjacji, a w przeciwnym razie musisz kontaktować się ze skupem aut telefonicznie, by następnie ustalić termin spotkania i omówić kosztorys samochodu.

Te dwa rozwiązania to początek potencjalnej współpracy, gdzie w późniejszym czasie czeka Cię minimum formalności. Wystarczy podpisać umowę, a wszelkie pozostałe formalności należą już do obowiązków pośredników skupu aut. Nie musisz zatem się niczym martwić, a jedynie dostosować do zasad panujących w danej firmie. Zresztą coraz więcej skupów samochodowych zaczyna działać bardziej kompleksowo, a mianowicie oferowany jest również dojazd do klienta wraz z możliwością przetransportowania pojazdu do skupu, przy czym pieniążki wypłacane są od razu po zakończeniu transakcji, a mianowicie po podpisaniu umowy. Jak widać wszystko to prezentuje się bardzo wygodnie i korzystnie dla każdego kierowcy, który chce szybko pozbyć się starego auta.

Podsumowanie korzyści

Zanim zdecydujesz się na skup aut powinieneś dokładnie przeczytać nasz artykuł i pamiętać o zwróceniu uwagi na poszczególne kryteria wyboru. Poniżej przedstawiamy jeszcze raz najważniejsze zalety w pigułce dla wszystkich, którzy wybiorą skup samochodów.

  • Szybkie pozbycie się starego czy nowego samochodu – niezależnie od tego w jakim stanie obecnie się znajduje.
  • Bezpieczna i kompleksowa obsługa.
  • Zaoszczędzenie pieniędzy i czasu w porównaniu z samodzielną sprzedażą.
  • Błyskawiczna wypłata gotówki za sprzedany samochód.
  • Możliwość przetransportowania auta do skupu bez konieczności dopłaty.
  • Pojawienia się miejsca w garażu na nowy wymarzony samochód.

[Głosów:3    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ