Konserwacja kabiny samochodu

0
2788
Konserwacja kabiny samochodu

Niejednokrotnie podczas czyszczenia naszego samochodu, skupiamy się na jego częściach zewnętrznych, pomijając całkowicie wnętrze pojazdu. Warto jednak poświęcić mu trochę więcej uwagi, aby zwiększyć komfort korzystania z auta (szczególnie podczas wyjazdu na dłuższą trasę).

Przygotowanie

Przed przystąpieniem do samego sprzątania powinniśmy zaopatrzyć się w niezbędne środki, które umożliwią nam dokładne wyczyszczenie auta. Mowa tutaj m.in. o różnego rodzaju płynach (do szyb, tapicerek), środkach do konserwacji, bawełnianych ścierek oraz pędzelku z plastikowym włosiem. Jednym z bardziej przydatnych sprzętów, będzie odkurzacz. Jeżeli nie mamy możliwości użycia zwykłego egzemplarza domowego, możemy zakupić produkt przeznaczony do sprzątania samochodu. Nie należy jednak kupować najtańszych modeli, gdyż ich jakość pozostawia wiele do życzenia. Przed sprzątaniem warto także wyjąć wszystkie zbędne rzeczy, które mogłyby nam przeszkadzać.

Sprzątanie

Kiedy będziemy już przygotowani, możemy przystąpić do właściwego sprzątania. Na początku należy wyjąć dywaniki i je wytrzepać. Następnie odkurzyć wykładzinę oraz tapicerki. Musimy zwrócić uwagę na trudno dostępne miejsca, w których na pewno zgromadziło się sporo brudu. Przy czyszczeniu tapicerek warto skorzystać z odpowiednich płynów do mycia. Gumę do żucia usuniemy, przy pomocy szczoteczki z twardym włosiem (warto wcześniej schłodzić ją kostką lodu).

Konserwacja

Następna w kolejności powinna być konserwacja części plastikowych. Na początku ścieramy kurz i zabrudzenia zwykłą szmatką (przy trudno dostępnych miejscach przyda się pędzelek). Później możemy już nałożyć środki konserwujące i rozprowadzić je po poszczególnych elementach. Po wyczyszczeniu plastiku możemy zająć się szybami i przeszklonymi przedmiotami (np. ekranem multimedialnym). Tutaj sprawa wygląda podobnie jak w przypadku plastiku. Musimy tylko uważać, aby podczas mycia nie powstały żadne smugi, utrudniające późniejszą jazdę.

Jeżeli starczy nam sił i chęci, możemy także wyczyścić progi, przestrzenie między drzwiami oraz bagażnik. Warto przy tej okazji zabezpieczyć uszczelki silikonem w sprayu. Elementów tych niestety nie da się dokładnie umyć myjką ciśnieniową, dlatego musimy zrobić to ręcznie.

Dla leniwych istnieje możliwość oddania samochodu do czyszczenia. Oczywiście będzie nas to trochę kosztować, jednak oszczędzimy siły oraz czas. Zakłady oferujące takie usługi umieszczane są często w pobliżu sklepu. W trakcie czyszczenia będziemy mogli udać się na zakupy, aby nie marnować czasu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułUsuwanie rys na szybie
Następny artykułJakie felgi wybrać?
Redakcja Starszeauta.pl

Uwielbiam auta z duszą, które staram się kolekcjonować w moim garażu. Jestem dumnym posiadaczem Wołgi, Trabanta i starusienkiej Warszawy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ