Monitoring GPS i jego korzyści

0
2338

Na rynku usług, zmierzających do zapewnienia bezpieczeństwa mienia i życia niezwykle popularną usługą staje się monitoring GPS.

Kojarzy się on w pierwszej kolejności z funkcją taką jak śledzenie samochodów, i w znacznej mierze właśnie to jest jego zadaniem. Jednakże możliwości, jakie daje jego montaż jest o wiele więcej, i z pewnością każdy klient coś interesującego dla siebie zdoła znaleźć.

Dla kogo dedykowany monitoring GPS

Ten rodzaj zabezpieczenia przeznaczony jest dla wszystkich, jednak znaczną większość klientów stanowią firmy, w których pojazdy są powszechnie wykorzystywane. Jednakże odpowiednio zainstalowany może stanowić także zabezpieczenie motocykla czy innych pojazdów, jak na przykład maszyn budowlanych. W każdym przypadku istotne jest to, aby został on zamontowany przez odpowiednich fachowców, zazwyczaj zajmuje się tym firma świadcząca usługę monitoringu.

Co daje korzystanie z monitoringu

Monitoring GPS w firmach może służyć także jako lokalizator samochodów. W sytuacji  gdy liczy się czas dojazdu, można sprawdzić które auto znajduje się najbliżej miejsca docelowego. Ponadto wiele firm oferuje dodatkowe funkcje, wynikające z montażu monitoringu, jak na przykład czas pracy pojazdu czy maszyny lub średnie zużycie paliwa. Te funkcje pozwalają bardzo często na optymalizowanie kosztów w firmie, można bowiem sprawdzić, w jakich sytuacjach zużycie paliwa jest największe bądź w którym momencie kierowca traci najwięcej czasu. Oczywiście najważniejszą funkcją jest możliwość odzyskania skradzionego pojazdu. Firmy bowiem monitorują stale alarmy pochodzące z pojazdu, reagując na takie sygnały jak odcięcie prądu czy też zbyt duży przechył pojazdu bez uruchomienia silnika, mogący świadczyć o tym, że pojazd jest wciągany na lawetę. Zawsze w pierwszej kolejności powiadamiana jest osoba wskazana do kontaktu, jeżeli zachodzi taka potrzeba również policja. Często montowany w pojazdach monitoring umożliwia na przykład odcięcie zapłonu i unieruchomienie auta, jednak takie operacje wykonywane są w porozumieniu z policją, aby umożliwić jednostkom złapanie sprawców kradzieży. Koszt montażu monitoringu nie jest wysoki, zaś miesięczne abonamenty w opiniach klientów stosunkowo niskie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ