Chip tuning – czy warto inwestować w takie rozwiązanie?

0
1097
Chip tuning

Wielu z nas tuning samochodu nie kojarzy się zbyt pozytywnie. Tymczasem metoda ta może poprawić parametry silnika, co przełoży się na większy komfort oraz bezpieczeństwo jazdy. Tak właśnie działa chip tuning. Co to jest i kto najlepiej wykonuje taką usługę?

Chip tuning – czym tak naprawdę jest?

Usługa ta polega na elektronicznym zwiększeniu mocy silnika samochodu. Okazuje się bowiem, że producent auta pozostawił w naszym pojeździe pewne rezerwy. Największe kryją te samochody, które są wyposażone w turbosprężarki. Zastosowanie chip tuningu pozwala nam uzyskać większą moc silnika zarówno w silnikach wysokoprężnych, jak i wolnossących. Chip tuning umożliwia nam podniesienie mocy i momentu obrotowego. Zabieg ten nie powoduje jednak większego spalania. Wręcz przeciwnie, będzie ono obniżone. Jeśli rozważamy wdrożenie tego rozwiązania w naszym pojeździe, koniecznie powierzmy je doświadczonym specjalistom. Dla każdego pojazdu chip tuning jest bowiem wykonywany indywidualnie. Wdrożenie zmian poprzedza szczegółowa diagnostyka, która pozwoli ocenić stan jednostki napędowej. Jeśli będzie ona uszkodzona lub zbyt słaba, to chip tuning nie będzie możliwy.

Chip tuning – kto zajmuje się takimi usługami?

Wykonanie chip tuningu może zwiększyć moc silnika nawet o 25%. Aby jednak poprawić osiągi bez uszkodzenia jednostki napędowej, koniecznie odstawmy pojazd do warsztatu, który posiada sprzęt niezbędny do wdrożenia tych zmian. Profesjonalny chip tuning całkowicie zmienia oprogramowanie sterujące silnikiem. Aby ocenić rezultaty wprowadzonych zmian, mechanik wykonuje testy na hamowni. Na tej stronie dowiesz się więcej na ten temat https://bmw-slusarczyk.pl/oferta/wiecej-adrenaliny-modyfikacje-elektroniki. Niektórzy producenci oferują specjalne pakiety dostosowane do silnika i sprzętu. Tak jest chociażby w przypadki chip tuningu pojazdów BMW. Efekty tych działań są odczuwalne podczas jazdy. Samochód prowadzi się lepiej, generuje większą moc i niższe spalanie. Chip tuning jest w pełni bezpieczny dla pojazdu, a wprowadzane zmiany nie nadwyrężą jednostki napędowej i nie przyspieszą jej zużycia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ