Interkom motocyklowy – który najlepszy?

0
5144
Interkom motocyklowy

W trakcie wspólnej podroży motocyklami, czasami konsultujemy się z resztą uczestników wycieczki. Niestety w tym celu musimy zatrzymać się cała grupą, gdyż bezpośrednia komunikacja nie jest możliwa. Aby uniknąć tych komplikacji, warto zainteresować się instalacją specjalnego interkomu, pozwalającego przeprowadzić rozmowę w trakcie jazdy.

Przewodowe

Zasadniczo modele interkomu można podzielić na dwa rodzaje: przewodowe i bezprzewodowe. Przewodowe mają ten plus, iż są stosunkowo tanie oraz mogą być długo użytkowane bez dodatkowego doładowania (które jest potrzebne jedynie 2-3 razy w sezonie). Ich zasadniczym minusem jest ilość czasu, którą musimy poświęcić na odpowiednie rozmieszczenie okablowania. Jeżeli bardzo się śpieszymy, założenie interkomu może stać się bardzo irytujące.

Bezprzewodowe

Z kolei egzemplarze bezprzewodowe, pozwalają nam szybko zamontować niezbędne oprzyrządowania i ruszyć w trasę. Zasięg takiego interkomu wynosi zazwyczaj kilkaset metrów. Jest to wystarczające dla małej grupy motocyklistów, trzymających się w grupie. Wadą tego typu urządzeń, jest pojemność baterii. Należy je dosyć często ładować, co wymaga od nas zatrzymywania się w miejscach z dostępem do prądu. Warto pamiętać o tym, iż ładowanie trwa najczęściej kilka godzin, więc niezbędny będzie dłuższy postój w jednym miejscu.

Interkom od producentów

Obecnie producenci oferują możliwość skorzystania z opcji zakupu sprzętu z wbudowanym interkomem (np. Schuberth SRC System). Zaleta takiego rozwiązania jest oczywista. Dzięki odpowiedniemu dopasowaniu do kasku, mamy pewność, ze interkom nie będzie przeszkadzał nam podczas podróży. Minusem jest cena takiego zestawu (tańsze jest zakupienie odpowiedniego oprzyrządowania we własnym zakresie).

Dodatkowe funkcje

Na końcu można wspomnieć o możliwości zakupienia interkomu z dodatkowymi funkcjami np. nawigacją, radiem (z możliwością podłączenia radia do kasku naszego współpasażera), czy automatycznym wybieraniem numeru alarmowego (szczególnie przydatne w razie wypadku, gdy mamy ograniczona zdolność ruchową). Producenci zdając sobie sprawę, iż niejednokrotnie będziemy narażeni na jazdę w niekorzystnych warunkach, dlatego oferują oni zakup egzemplarzy wstrząsoodpornych oraz wodoodpornych.

Dobre interkomy motocyklowe znajdziesz na stronie https://gmoto.pl/interkomy,3819/

[Głosów:8    Średnia:1.9/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak dbać o motocykl po zakończeniu sezonu
Następny artykułnauka jazdy warszawa
Redakcja Starszeauta.pl

Uwielbiam auta z duszą, które staram się kolekcjonować w moim garażu. Jestem dumnym posiadaczem Wołgi, Trabanta i starusienkiej Warszawy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ