Jakie tarcze hamulcowe wybrać?

0
745
Jakie tarcze hamulcowe wybrać

Mnogość producentów na rynku tarcz samochodowych nie ułatwia wyboru klientom. Wiele modeli sprawia, że zaczynamy się zastanawiać, które z nich będą najlepsze dla naszego pojazdu.

Typy tarcz hamulcowych

Kolejnym parametrem, na który warto zwrócić uwagę jest typ tarcz hamulcowych. Najczęściej możemy spotkać:

  • pełne tarcze hamulcowe – niezwykle popularne w starszych modelach aut, charakteryzuje je spora wydajność i skuteczność hamowania, nadal są niezwykle popularne, produkowane z jednolitego strukturalnie metalu
  • wentylowane tarcze hamulcowe- zyskujące coraz więcej popularności, swoje początki wiązały głównie z pojazdach sportowych, natomiast coraz chętniej stosuje się je do zwykłych aut osobowych, potrafią bardzo skutecznie odprowadzać ciepło, mniej się nagrzewają, są bardziej odpowiednie do jazdy wyczynowej czy hamowania z dużych prędkości (np.: na autostradach)
  • ceramiczne tarcze hamulcowe – charakteryzuje je najwyższy poziom skomplikowania, a ich produkcja jest najbardziej zaawansowana, są skutecznie w różnych warunkach, można je spotkać w dodatkowej konfiguracji samochodów sportowych,
  • modyfikowane tarcze hamulcowe- usportowiona odmiana tarcz wentylowanych, wzbogacana o dodatkowe nacięcia lub nawiercenia, aby poprawić skuteczność tarczy przez lepsze odprowadzanie ciepła i gazów.

Jak wybrać tarcze hamulcowe?

Przy wyborze tarcz hamulcowych powinniśmy zwrócić uwagę na styl naszej jazdy i przeznaczenie samochodu. Im bardziej wymagający typ jazdy, tym większą uwagę powinniśmy poświęcić tarczom. Warto wybierać modele sprawdzonych producentów, takich jak Breck https://sklep.breck.pl/. W ich sklepie znajdziecie dopasowanie tarcz samochodowych wg marek i modeli, co znacząco ułatwia wybranie odpowiedniego modelu. Do wyboru są także jednostki silnikowe, co oznacza dla nas tyle, że nie musimy sprawdzać rozmiaru tarczy w naszym samochodzie – specjaliści z Breck zrobili to za nas.
W razie wątpliwości, zawsze można skorzystać z dekoderów vin, które podpowiedzą nam odpowiedni rozmiar tarczy do naszego pojazdu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ