Pasy transportowe – co to? Gdzie je zakupić?

0
2025

Transport towarów wielkogabarytowych to nie lada wyzwanie. Problemu nie stanowi jedynie ich wymiar, ale również waga, która nierzadko sięga kilku bądź kilkunastu ton. Jak sobie z nimi poradzić? Pasy transportowe to idealne rozwiązanie – stworzone z materiałów o wysokiej wytrzymałości pozwalają na przewóz wszelkiego rodzaju produktów, w tym mebli, produktów agd czy chociażby maszyn.

Czym są pasy z napinaczem?

Pasy z napinaczem stanowią najczęściej wybierany rodzaj pasów mocujących. Kiedy można zdecydować się na ich użycie? Wśród wymagań odnaleźć można jedną pozycję – dostępność do dwóch punktów mocowania. Oczywiście podstawą jest sprawdzenie czy dany producent oferuje produkty z odpowiednim atestem spełniające normę PN EN 12915-2, w której między innymi określono właściwości fizyczne, chemiczne, specyficzne, metody badań, etykietowanie, transport i magazynowanie.

Pasy transportowe – gdzie je zakupić?

Pierwszym krokiem w zakupie pasów transportowych jest określenie ich przeznaczenia. Czy posłużą jedynie do przewozu niezbyt ciężkiej kanapy, czy może będą wykorzystywane na co dzień do tranzytu towarów ładowanych na TIR-y? Od tego zależy dobór rodzaju pasa – szerokości i tonażu, który będzie w stanie udźwignąć. Pasy z napinaczem dostępne są zwykle w kilku tonażach, dzięki czemu w prosty sposób można określić jaki pas będzie w danej sytuacji najlepszy. W przypadku wątpliwości warto jednak zdobyć się na droższą i szerszą wersję, która z pewnością będzie w stanie utrzymać przewożone rzeczy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ