Samochód używany nie znaczy zły, u dealera jak nowy, z gwarancją

0
1066
volvo

Każdy z nas wie doskonale, że nowe auto z serwisu to najlepsze rozwiązanie. Zdarzają się jednak sytuacje, gdy w grę wchodzi tylko auto używane. Popyt na samochody z drugiej ręki jest bardzo duży. Auta kupujemy w komisach samochodowych, jak i na aukcjach internetowych. Nabywca szuka najlepszej okazji, by kupić dobry samochód w dobrej lokalizacji, natomiast sprzedawca o klienta walczy, najlepiej jak potrafi. Jednym z najlepszych sposobów na sfinalizowanie transakcji, jest atrakcyjna cena i zapewnienie gwarancji. Dlatego też często możemy trafić na auto używane, objęte tzw. gwarancją. Czy w ten sposób unikniemy ryzyka i rozczarowania? Czy na używane samochody naprawdę jest gwarancja?

Używane auto z gwarancją? – Tak, ale…

Zakup używanego auta od prywatnego sprzedawcy to spore ryzyko, a podczas oględzin trzeba sprawdzić praktycznie wszystko. Czasem jednak nawet doświadczony mechanik, nie wykryje wszystkich usterek od razu. Czasem samochód wydaje się sprawny, a jednak okazuje się nieopłacalny. Dlatego jednym z najlepszych sposobów na zawarcie transakcji, jest konkurencyjna cena i zapewnienie gwarancji. Gwarancja na samochód używany wzbudza większe zaufanie. Podnosi poczucie bezpieczeństwa i zmniejsza ryzyko straty, więc uznajemy ją za dobre rozwiązanie. Warto jednak pamiętać, że gwarancja na samochody używane, którą proponują nam podmioty prywatne, to nie jest taka sama gwarancja, jaką znamy. Jest to gwarancja, lecz tylko w teorii i nie zawsze odpowiednio nas chroni. Jak to możliwe? Dlaczego tak się dzieje? Przecież gwarancja ma stanowić zabezpieczenie!

Owszem, lecz owa “gwarancja” jest po prostu rozszerzoną polisą ubezpieczeniową, a ubezpieczyciel zawsze się chroni odpowiednią umową! Polisa zabezpiecza oczywiście też i nasze interesy na kilka miesięcy, ale obejmuje zwykle tylko wybrane naprawy i usterki… Wszystko zależy od warunków umowy, ale zdarzają się sytuacje, gdy auto się psuje i wymaga naprawy, a my mimo gwarancji dużą część kosztów musimy pokryć sami! Bezpłatne naprawy usterek, mogą być objęte limitem, a ich koszty mogą być ograniczone. Jeśli podczas naprawy limit zostanie przekroczony, musimy pokryć różnicę w cenie, opróżniając własne kieszenie… Używane auto z tzw. gwarancją jest zatem opcją ciekawą, ale niestety nie idealną. Wszystko zależy od warunków umowy, więc w niektórych przypadkach zakup wciąż jest ryzykowny. Zdecydowanie lepiej postawić na używane Volvo z gwarancją serwisową!

Używane Volvo z gwarancją serwisową czy auto z rozszerzoną polisą ubezpieczeniową?

Obawiasz się ryzyka? Boisz się rozczarowania? Nie trać zatem czasu i idź do salonu Volvo od razu. Używane Volvo z gwarancją to zmniejszenie ryzyka do zera. Marka Volvo słynie bowiem z tego, że na pierwszym miejscu stawia jakość i bezpieczeństwo. Potwierdzają to m.in. rankingi, zestawienia i testy zderzeniowe, z których wynika, że warto postawić na Volvo zarówno używane, jak i nowe. Wybierając używane Volvo z gwarancją, możemy odbyć jazdę testową i zweryfikować stan techniczny pojazdu w serwisie ASO lub w niezależnym warsztacie samochodowym. Na etapie weryfikacji komputerowej, możemy sprawdzić raport VIN, w którym znajdziemy m.in. dane techniczne i wyposażenie fabryczne, informacje o ewentualnych kolizjach, stłuczkach i szkodach, chronologiczną historię pojazdu, bazę samochodów kradzionych czy informacje o wezwaniach serwisowych.

Salon Volvo to podmiot bezpieczny i sprawdzony, mamy więc całkowitą pewność, że wybrany model jest sprawny technicznie i dobrze zabezpieczony. Używane samochody Volvo objęte są też gwarancją serwisową, która jest dla nabywcy realną polisą ochronną. Gwarancja serwisowa na używane Volvo może przybierać formę dowolną, lecz najczęściej w przypadku usterki pojazdu kierowani jesteśmy do serwisu marki, gdzie mechanicy dokładnie oglądają auto i decydują, jak usunąć problem szybko i sprawnie, biorąc pod uwagę gwarancję. Jest to zdecydowanie lepsza opcja niż rozszerzona polisa ubezpieczeniowa. Takiego zabezpieczenia i pewności nie otrzymamy w żadnym komisie samochodowym.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ