Samochody marki Renault

0
2174
Samochody marki Renault

Groupe Renault to francuski producent samochodowy. Firma została założona w 1899 roku i znajduje się wśród najstarszych i największych (pod kątem wielkości produkcji) producentów samochodowych na całym świecie. Jej siedziba zlokalizowana jest w miejscowości Boulogne-Billancourt na terytorium Francji.

Założycielami firmy byli Louis Renault, Marcel Renault oraz Fernand Renault. Pierwszym samochodem wyprodukowanym przez to niewielkie przedsiębiorstwo został nazwany Renault Voiturette 1CV (jego nazwa oznaczała mały samochód). W zeszłym roku na całym świecie sprzedano ponad 3 miliony egzemplarzy tych samochodów. Firma jest właścicielem 40 fabryk zlokalizowanych w różnorodnych krajach, 3 innowacyjnych laboratoriów oraz 6 centrów technicznych.

Aktualnie Renault Groupe oferuje następujące marki motoryzacyjne: Renault, Dacia, Alpine, Renault Samsung Motors oraz Lada. Jeśli chodzi o samochody z logiem Renault, na nowoczesnym rynku oferowane są hatchbacki, sedany, kombi, crossovery, minivany wyposażone w silniki elektryczne, hybrydowe, benzynowe i Diesla, a strony takie jak Topczescizamienne.pl oferują szeroką gamę części zamiennych. Jednym z interesujących modeli danej marki jest ZOE – 5-drzwiowy w pełni elektryczny hatchback oferujący niewielkie wnętrze, niesłychaną dynamikę oraz całkowity brak szkodliwych spalin. Podkreśla on skupienie firmy na zaawansowane rozwiązania ekologiczne. Przez 7 lat z rzędu samochód zdobył nagrodę „Samochodu Roku” przyznawaną przez dobrze znany magazyn “What Car?”. Jest on w stanie przejechać do 394 km na jednym cyklu ładowania. Model Megane R.S. w pakietach wyposażenia R.S. Trophy i R.S. Trophy-R dostępny w zakresie modeli z 2020 roku imponuje swoją dynamiką – przyspiesza do 100 km/h w ciągu zaledwie 5,7 sekundy.

Renault Sport Cars  będący oddziałem przedsiębiorstwa produkuje samochody wyścigowe dla Formuły 1 – R.S.20 oraz samochody sportowe w oparciu o produkcję samochodów do użytku po drogach publicznych: Megane RS, Megane GT Line, Clio RS Line, Sandero RS, Sandero GT Line. We wcześniejszych latach do firmy należał koncern Renault Trucks, a obecnie jej właścicielem jest szwedzka firma Volvo Group.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ