Czym jest system wspólnego użytkowania samochodów (car sharing)?

0
2535

Rejestracja, odbiór i zwrot samochodu w rękach użytkownika – właśnie na tym opiera się car sharing, czyli system wspólnego użytkowania samochodów. Tym też różni się on od tradycyjnych form przejazdu. Prosta obsługa tej usługi jest jej największą zaletą, a na dodatek warto wspomnieć, że rozwiązanie to jest bardzo ekologiczne, ekonomiczne i nastawione na oszczędność czasu.

Dokładny opis usługi

Wspólne użytkowanie samochodów, a więc car sharing polega na tym, że najpierw pobiera się specjalnie zaprojektowaną aplikację na smartfona. Potem należy zeskanować prawo jazdy wraz z podaniem danych do własnej karty kredytowej. Weryfikacja podanych informacji trwa kilka minut, po czym następuje rejestracja. Klient usługi dokładnie określa, gdzie chce się dostać i ile mniej więcej zajmie mu to czasu. Następnie dostanie informację o tym, gdzie znajduje się samochód wraz ze specjalnym kodem, pozwalającym otworzyć wynajmowany na minuty pojazd. To, że płaci się tylko za czas przejazdu oraz za przejechane kilometry wyjątkowo zachęca do tego, by zapoznać się z car sharingiem oferowanym przez stronę 4mobility.pl, należącą do firmy 4mobility. System wspólnego użytkowania samochodów najbardziej popularny jest w większych miastach, gdzie zwraca się w tej chwili dużą uwagę na emisję spalin, a także na ograniczenie ruchu. Mieszkańcy większych miast stają się bardziej świadomi tego, że należy dbać o przyrodę i wszystkie dobra z tym związane.

Jaka będzie przyszłość car sharingu?

Można spodziewać się, że przyszłość car sharingu będzie tylko coraz lepsza. Usługa ta jest bardzo dobrze postrzegana w Polsce i doskonale wpisuje się w innowacyjne rozwiązania motoryzacyjne. Patrząc na statystyki traktujące o tym, jak już w tej chwili sporo osób korzysta z tego rozwiązania można spodziewać się, że zainteresowanie wyżej wymienioną usługą będzie tylko wzrastać. Car sharing będzie w dalszym ciągu się rozwijać, ponieważ firmy takie jak 4mobilty wdrażają bezpieczne rozwiązania, które przypadają do gustu korzystającym z nich konsumentom, nastawionym na nieskomplikowane świadczenia motoryzacyjne.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ