Po co są badania lekarskie?

0
2384

Najważniejszym celem badań lekarskich dla kierowców jest oczywiście ocena ogólnego stanu zdrowia osoby badanej, a w szczególności stanu układu oddechowego, układu krążenia, układu nerwowego i sprawności narządu ruchu. Dodatkowo istnieją również specjalistyczne badania w których to sprawdza się stan psychiczny pacjenta.

Co dają badania kierowców?

Na podstawie wyników badania kierowców, lekarze są w stanie bardzo dokładnie stwierdzić istnienie albo brak np. chorób narządu wzroku, słuchu, równowagi, cukrzycy a nawet objawów, które wyraźnie wskazują na uzależnienie od alkoholu.

Gdzie zrobić badania?

W Polsce jest bardzo wiele placówek lekarskich, w których to można przeprowadzić profesjonalne badania kierowców. Osoby z Warszawy i pobliskich okolic mogą zrobić badania np. w badania-kierowcow.warszawa.pl. Bardzo dużo szkół nauki jazdy współpracuje z profesjonalnymi lekarzami, dzięki czemu badania można przeprowadzić od razu podczas zajęć przygotowujących do egzaminu na prawo jazdy. Pamiętać należy o tym, że stawki za badania dla kierowców są zryczałtowane, dlatego też u każdego lekarza zapłacimy za nie tyle samo.

Jak przygotować się na badania?

Badania kierowców nie wymagają praktycznie żadnego specjalnego przygotowania. Podczas wizyty u lekarza warto być wypoczętym i oczywiście nie można być pod wpływem żadnych używek. Pacjent powinien posiadać przy sobie dokument tożsamości ze zdjęciem i numerem PESEL. Przy przedłużeniu terminu ważności trzeba mieć również stare prawo jazdy albo znać rok w którym zostało ono wydane. Osoby z wadami słuchu powinny posiadać również swój aparat słuchowy, z kolei osoby z wadami wzroku, powinny posiadać okulary albo soczewki z których korzystają na co dzień.

Jak przebiega samo badanie dowiesz się na http://www.badania-kierowcow.warszawa.pl/przebieg-badan/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ