Komis samochodowy – dobre miejsce do kupna używanego auta?

0
2842

Na rynku znajdują się setki tysięcy używanych samochodów – może wydawać się, że znalezienie tego odpowiedniego nie jest żadnym problemem. W rzeczywistości jednak możemy natknąć się na wiele komplikacji na swojej drodze – także wtedy, gdy zdecydujemy się na zakup w komisie samochodowym.

Przed laty, gdy nie mieliśmy jeszcze powszechnego dostępu do internetu, komisy samochodowe były głównym miejscem prowadzenia transakcji. Co tydzień, w weekendy przyjeżdżało na nie wiele osób, które poszukiwały dla siebie pojazdu albo po prostu chciały pooglądać różne samochody i sprawdzić ich ceny. Teraz komisy działają nadal, ale nie są już tak oblegane – wynika to głównie z faktu, że większość kupujących rozpoczyna i kończy swoje poszukiwania przez internet.

Nie oznacza to jednak wcale, że powinniśmy omijać komisy samochodowe szerokim łukiem. Także dzięki nim możemy znaleźć wiele świetnych ofert dla siebie. Zawsze jednak musimy podchodzić do takich ofert z dystansem, pamiętając o tym, że także w komisach możemy natknąć się na oszustów.

Do komisu samochodowego zasadniczo nie warto wybierać się w sytuacji, gdy nie znamy się na motoryzacji. Dlaczego? Ponieważ sprzedający mogą próbować „wcisnąć” nam samochód, którego stan techniczny tak naprawdę nie odpowiada opisowi. Jesteśmy wtedy narażeni na spore niebezpieczeństwo, więc najlepiej poprosić o pomoc kogoś, kto zna się na rzeczy.

Jeśli jednak nie mamy żadnej znajomej osoby, która mogłaby pomóc nam w wyborze odpowiedniego samochodu, powinniśmy pomyśleć o skorzystaniu z usług płatnych rzeczoznawców. Aktualnie do wyboru mamy kilka dobrych firm zajmujących się sprawdzaniem aut na zlecenie klientów. Usługa tego rodzaju kosztuje zwykle od 100 do 250 złotych, ale pomoże nam zaoszczędzić znacznie więcej, gdy okaże się, że wybrany przez nas pojazd nie odpowiada opisowi.

Gdy interesuje cię dobry komis Ford, możesz również sprawdzić oferty bezpośrednio w salonach dealerskich marki. Obecnie coraz więcej z nich prowadzi sprzedaż używanych samochodów – dokładnie sprawdzonych, z wglądem w dokumentacje techniczną. To dobra alternatywa dla zwykłych komisów – sposób na szybką i bezpieczną transakcję.

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ