Dobrze zarządzana flota to profesjonalizm i oszczędność

0
1327
zarządzanie flotą

W dobie kryzysu spowodowanego ograniczeniami związanymi z pandemią, kwestia optymalizacji kosztów prowadzenia firmy korzystającej z transportu jest jeszcze istotniejsza niż wcześniej. Jednym z usprawniających rozwiązań jest racjonalne zarządzanie flotą pojazdów. Dzięki wygenerowanym w ten sposób oszczędnościom zwiększają się szanse na uniknięcie zwolnień pracowników.

Skuteczna optymalizacja zadań i kosztów w przedsiębiorstwie

Profesjonalne zefektywizowanie działalności firmy transportowej nie będzie możliwe bez wdrożenia zintegrowanego planu zarządzania flotą. Taki proces jest możliwy dzięki pomocy systemu SATIS CFM Smart, który opiera się na współpracujących ze sobą modułach dokumentujących informacje o kierowcach i pojazdach zarządzanej floty. System posiada szerokie spektrum możliwości usprawniających działanie pracy od nadzorowania terminów ubezpieczeń i polis, badań technicznych, a na raportach paliwowych i technicznych kończąc. Dzięki systemowi Car Fleet Management można zautomatyzować niektóre sektory, które są związane z serwisowaniem pojazdów oraz weryfikacją ponoszonych nakładów finansowych. Zarządzanie floty jest rozwiązaniem, które nadzoruje ważność polis ubezpieczeniowych, umów leasingowych i bankowych, a także wszelkich formalności związanych z mandatami i opłatami parkingowymi. Efektywne zarządzanie flotą jest w stanie wykryć nadużycia i nieracjonalny wzrost kosztów eksploatacyjnych.

Na czym polega system zarządzania floty?

Sprawna obsługa systemu odbywa się dzięki rozwiązaniom informatycznym, które czerpią dane z modułów połączonych z monitoringiem GPS. Plan optymalizacji jest realizowany na podstawie zgromadzonych danych i algorytmów, które są w stanie wpłynąć na efektywne eksploatowanie przedsiębiorstwa. Zarządzanie flotą wbrew pozorom jest sprawą indywidulną, dlatego system musi być skonfigurowany i zaprogramowany pod kątem konkretnej floty lub firmy. Właściciele firm transportowych mogą liczyć na indywidulne podejście konsultantów do ich specyfiki firmowej. Systemy są nieustannie aktualizowane i modyfikowane, tak aby nie miały miejsca żadne awarie.

Podsumowując – system zarządzania flotą jest intuicyjną platformą dedykowaną zarządzaniu pojazdami i wszystkim co wiąże się z ich używaniem, m.in. zautomatyzowany system przypomnień i powiadomień, ewidencja opon, rezerwacja firmowych miejsc parkingowych, gromadzenie faktur za paliwo, nadzorowanie badań, baza zdygitalizowanych dokumentów transportowych, a  także weryfikowanie ważności badań lekarskich i uprawnień kierowców.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ