Na czym polega i ile średnio kosztuje piaskowanie felg?

0
2398
Na czym polega i ile średnio kosztuje piaskowanie felg?

Felgi to taki element samochodu, który potrafi zupełnie odmienić jego odbiór wizualny.  Jednak utrzymanie ich w dobrym stanie jest nie lada wyzwaniem. Jeżeli na felgach naszego samochodu widoczne są już ślady eksploatacji i żaden sposób ich usunięcia nie działa to dobrym rozwiązaniem może okazać się piaskowanie. Jak wygląda ten proces oraz ile za to zapłacimy?

Jak dbać o felgi samochodowe?

Głównym zagrożeniem dla felg  są zalegające na jezdni kamienie, piasek czy sól drogowa. W czasie jazdy uderzają o różne elementy samochodu, w tym felgi powodując zarysowania, otarcia a także ubytki farby czy lakieru. Uszkodzenia mogą powstać również na skutek otarcia o krawężnik lub najechania na dziurę w drodze. W wyniku eksploatacji auta felgi ulegają także zabrudzeniu. Podstawą pielęgnacji felg jest mycie za pomocą gąbki z użyciem specjalnego szamponu. Jednak może to nie wystarczyć, ponieważ brud dostaje się do trudno dostępnych zakamarków. W taki przypadku konieczne będzie sięgnięcie po chemię samochodową, która bez problemu powinna poradzić sobie z plamami oleju, śladami asfaltu czy zapieczonym pył z klocków hamulcowych. Tak umyte felgi warto pokryć preparatami długotrwałego zabezpieczenia, które ochronią je specjalną powłoką.

Jak przebiega proces piaskowania felg?

Nie wszystkie ślady eksploatacji mogą zostać wyeliminowane wymienionymi powyżej sposobami. To jasno podkreśla przedstawiciel witryny https://proszkowe-malowanie.com/. W trudniejszych przypadkach konieczne może okazać się piaskowanie, które jest w stanie przywrócić felgom dawny wygląd. Takiemu zabiegowi mogą zostać poddane zarówno felgi stalowe jak i aluminiowe. Cały proces polega na skierowaniu na czyszczoną felgę strumienia sprężonego powietrza z dodatkiem specjalnego piasku połączonego z wodą. Mieszanka dla felg stalowych zawiera ponadto środki antykorozyjne. Piasek uderzający pod wysokim ciśnieniem powoduje usunięcie starej farby, lakieru, rdzy bądź innych zanieczyszczeń i odsłania czystą stal lub aluminium. Drobne ziarna piasku są w stanie dotrzeć nawet do trudno dostępnych miejsc, dzięki czemu felga jest dokładnie oczyszczona i przygotowana do kolejnego etapu renowacji.  Jest to szczególnie ważne w przypadku jeśli kolejnym krokiem odnowy jest malowanie, ponieważ niedokładnie wyczyszczona powierzchnia może powodować nierównomierne rozłożenie farby lub lakieru. Alternatywą dla piaskowania jest czyszczenie chemiczne lub z wykorzystaniem papieru ściernego.

Ile kosztuje piaskowanie felg?

Cena tego typu usługi zależy głównie od wielkości felg oraz materiału z jakiego zostały wykonane. Średnio za piaskowanie 4 elementów zapłacimy od 80 do 180 zł. Co do zasady piaskowanie felg stalowych jest nieco tańsze niż aluminiowych. Dla przykładu za czyszczenie felgi stalowej 15’’ zapłacimy ok.  340 zł za sztukę, natomiast taki sam zabieg dla felgi aluminiowej identycznych rozmiarów to koszt ok.  40 zł za sztukę. Wiele firm zajmujących się renowacją felg oferuje zestaw piaskowanie + malowanie. Za taką usługę zapłacimy od 250 do 650 zł za 4 felgi. Co do zasady piaskowanie jest droższe w dużych miastach, z czego najdroższa jest Warszawa. Natomiast w mniejszych miastach ceny są nieco niższe. W przypadku bardziej nietypowych zamówień konieczna jest indywidualna wycena możliwa po wcześniejszych ustaleniach z usługodawcą.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ