Opony zimowe – jak wybrać najlepsze?

0
834
Opony zimowe

Zakup opon zimowych dobrze jest właściwie przemyśleć. Nie warto sugerować się wyłącznie sloganami reklamowymi. Właściwym działaniem jest szczegółowe porównanie ich parametrów. Podpowiadamy więc jak wybrać najlepsze zimówki i jakie aspekty brać pod uwagę podejmując decyzję zakupową.

Szerokość opon

W przypadku różnych typów pojazdów producenci zalecają wybór opon o szerokości według określonych przedziałów. Można więc do auta zamontować opony szersze lub węższe. Natomiast w przypadku trudnych warunków zimowych warto zwrócić uwagę na te o większej szerokości, ponieważ pojazd będzie w stanie lepiej trzymać się nawierzchni. Zmniejsza to więc drogę hamowania i szansę na wpadnięcie w niekontrolowany poślizg. Oczywiście przy wyborze szerokości opon należy trzymać się ram szerokości zaleconych przed producenta pojazdu. Jeśli więc mamy określone informacje o potrzebnych parametrach opony, przykładowo szerokości 175 cm, profilu 65 i średnicy 14 to nic nie stoi na przeszkodzie, aby udać się bezpośrednio do sklepu internetowego https://noweopony.pl/opony/zimowe/175/65/r14 i wybrać te, które będą nam odpowiadać pozostałymi opcjami.

Kieruj się wynikami testów

Poszukując najlepszej możliwej opony zimowej warto sugerować się niezależnymi testami opon, które są przeprowadzane zwykle co roku. Można na podstawie tych informacji wyrobić sobie opinię o konkretnej marce, która z roku na rok znajduje się na szczycie takich rankingów. Oczywiście pod uwagę należy w takim przypadku wziąć własne potrzeby, ponieważ zwykle na pierwszych miejscach znajdą się opony premium, które są wyraźnie droższe od ich ekonomiczniejszych odpowiedników. Dlatego tak ważne jest porównanie poszczególnych wyników testów, które niekiedy nie różnią się aż tak znacznie, aby wydawać ogromne sumy na zakup wyjątkowo kosztownego ogumienia, którego nie będziemy w stanie w pełni wykorzystać.

Zwróć uwagę na bezpieczeństwo

Istotnym parametrem, który wskazuje na to jak duży poziom bezpieczeństwa może zaoferować opona jest jej klasa hamowania na śliskiej nawierzchni. Na etykietach dostępnego w sprzedaży ogumienia można w prosty sposób porównać te i inne dane. Najlepszą pod tym względem będzie więc opona oznaczona jako „A”, a najgorszą „G”. Współcześnie produkowane ogumienie typu premium zwykle może pochwalić się wysoką klasą „A” lub „B”. Jaka jest różnica między tymi dwoma? Porównując dwa auta jadące prędkością 80 km/h można zauważyć, że ten z oponą klasy „B” zatrzyma się o 3 metry dalej od tego z oznaczeniem „A”. Nie ma więc wątpliwości, że różnica pomiędzy poszczególnymi klasami w przypadku warunków zimowych jest dość znacząca. Duży wybór opon o tych parametrach można znaleźć między innymi w sklepie https://noweopony.pl/opony/zimowe.

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ