Wsparcie dla menadżerów floty – nowoczesne aplikacje

0
2583

Zarządzanie flotą samochodów firmowych jest zadaniem złożonym, wymagającym kontroli szeregu elementów z nią związanych. Dzięki nowoczesnym narzędziom wykorzystującym GPS, takim jak aplikacja mobilna firmy Finder, manager floty ma nieograniczony dostęp do bieżącej lokalizacji pracowników, danych na temat efektywności wykonywanej przez nich pracy, a także generowanych przez system raportów tworzonych na podstawie kolekcjonowanych przez telematykę danych. Pozwala mu to na skutecznie rozpoznanie mocnych i słabych punktów podległej mu floty, a także na zarządzanie nią w taki sposób, by była ona jak najbardziej efektywna.

Możliwości nowoczesnych aplikacji dla fleet managerów

Aplikacje do zarządzania zasobami mobilnymi firmy są narzędziami, dzięki którym manager może skutecznie zaplanować pracę użytkowników floty. Ma też możliwość wytyczania najbardziej korzystnych tras przejazdów między kolejnymi destynacjami oraz śledzi postępy w wykonywaniu przez nich zleceń. Aplikacje dla fleet managerów pomocne są również w sytuacjach, gdy muszą oni zlecić pracownikom będącym w terenie nowe zadanie. Dzięki wiedzy na temat aktualnej pozycji wszystkich pracowników, mogą wybrać tego, który przebywa najbliżej żądanej lokalizacji, by nie zaburzać znacząco ich zaplanowanych działań. Monitoring GPS pozwala również menagerom reagować na niespodziewane zdarzenia na drodze i zmieniać zaplanowane trasy przejazdu, tak by zapobiec kłopotliwym opóźnieniom. Stały monitoring samochodów służbowych pozwala również na pełną kontrolę jakości pracy kierowców. Aplikacja informuje managera o wszystkich wykroczeniach, jakich dopuszczają się pracownicy korzystający z aut służbowych – opuszczeniu wyznaczonej strefy ruchu, przekroczeniu dozwolonej prędkości, czy upuście paliwa. Pozwala to odkryć zbędne koszty i niewykorzystane możliwości floty. Dzięki dostarczanym przez systemy telematyczne danym na temat stylu jazdy kierowców, manager doskonale wie, który z jego pracowników zasługują na pochwały, a którzy wymagają dodatkowych szkoleń z zakresu eco-driving.

Zalety aplikacji dla managerów flot

Rozwiązania dla managerów flot firmy Finder są kompatybilne z większością systemów wykorzystywanych przez firmy na całym świecie. Aplikacje dla fleet managerów charakteryzuje budowa modułowa, a ostateczny kształt aplikacji może być z łatwością dostosowywany do specyfiki branży, w jakiej działa firma z niej korzystająca. Co ważne, aplikacje tego typu można dostosowywać do aktualnych potrzeb w dowolnym momencie dodając lub odejmując poszczególne moduły w zależności od zakresu usług świadczonych przez firmę w danym momencie. Największą zaletą aplikacji jest jej jednoczesna współpraca z urządzeniami mobilnymi oraz stacjonarnymi, co daje managerom nieograniczony dostęp do danych o podległej im flocie o każdej porze i w każdym miejscu.

Źródło: Finder – Monitoring pojazdów

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ