Wynajem Przyczep

0
1986
Wynajem Przyczep

Wielu z nas korzysta z przyczepy w codziennym życiu, czy ma to związek z naszą pracą, z dalekimi podróżami, czy nawet z przewożeniem naszych galopujących czworonogów. W Polsce dostępnych jest mnóstwo firm reklamujących usługi z zakresu wynajmu przyczep, które bardzo często prześcigają się pod kątem cen, usług i oferowanych modeli. Większość z tych wypożyczalni można znaleźć na internecie, gdzie również możemy porównać ich oferty i dobrać taką, która pasuje nam najlepiej.

Czego potrzeba do rozpoczęcia działalności

Rynek obejmujący Wynajem Przyczep w Polsce nieustannie się powiększa, przynosząc często właścicielom wypożyczalni niemałe zyski. Z powodu rosnącego popytu na różnego rodzaje przyczep, można śmiało zorganizować wynajem pod indywidualne potrzeby niemalże każdego klienta. Pomimo iż rynek wynajmu jest dość obfity w punkty, w których możemy nabyć lub wynająć przyczepę, szacuje się, że jak na tę chwilę jest nasycony jedynie w 15 – 20%. Co jest dobrą wiadomością szczególnie dla osób, które myślą o założeniu własnej wypożyczalni. Co prawda fundusze potrzebne na rozkręcenie takiego biznesu nie są małe, ale też nie należą do największych. Z reguły, aby otworzyć Wynajem Przyczep w dowolnym mieście, należy posiadać około 30.000 zł na start i wystarczająco duży plac, który bez problemu pomieści wszystkie przyczepy. Działalność tego typu najlepiej zakładać w większych miejscowościach albo przynajmniej w takich, które liczą około 3 – 4 tysięcy mieszkańców.

Wynajem Przyczep
Rodzaje, ceny i warunki wynajmu przyczep

Zazwyczaj firmy zajmujące się wynajmem przyczep posiadają w swojej ofercie przyczepy kempingowe, lawety i dłużyce. Są to najbardziej popularne usługi w tym zakresie. Wypożyczalni, które udostępniają ogromne przyczepy towarowe, czy autolawety, jest już nieco mniej. Jednak wciąż jest ich na tyle dużo, że możemy bez większego wysiłku znaleźć firmę, która zaspokoi nasze potrzeby. Sam koszt wynajmu przyczepy nie jest zbyt wysoki i najczęściej stawka liczona jest od doby. Lekkie małe i lekkie średnie przyczepy możemy wypożyczyć już od 30 – 35 zł za dobę. Na przyczepy ciężkie dwuosiowe będziemy musieli już wydać dwa razy więcej, z kolei lawety i duże przyczepy dwuosiowe to wydatek w okolicach 90 zł na dobę. Każdy klient musi też mieć przy sobie odpowiednie dokumenty, takie jak dowód osobisty, prawo jazdy i dowód rejestracyjny pojazdu. Posiadając wszystkie z tych dokumentów i trochę grosza w portfelu, będziemy mogli wynająć przyczepę w każdej wypożyczalni w Polsce.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ